Blogi

Kaalud küttesüsteemi uuendamist? Anname nõu, millal investeering end ära tasub

Kodu
Sääst

Kui külmad ilmad käes ning kodu vajab ootamatult lisakütet, tehakse sageli kõige lihtsam valik: minnakse lähimasse ehituspoodi ja haaratakse koju kaasa odav elektripuhur või -radiaator. See võib küll lühikeseks ajaks ühe probleemi lahendada, kuid toob endaga kaasa ka teise: kõrged elektriarved.

Vanast õliradiaatorist või elektripuhurist märksa säästlikum lahendus on näiteks õhksoojuspump, mille paigaldamine võtab samuti aega vaid päeva või kaks. Soojuspumba esialgne investeering võib olla küll kümme korda suurem, ligi tuhat eurot, kuid kuna edaspidi on elektriarved märgatavalt väiksemad, tasub investeering end ka üsna kiiresti ära.


Image

Räägime numbritest, palju on võimalik säästa?

Võrreldes elektriküttega on soojuspump kordades ökonoomsem. Õhk-õhk või õhk-vesi soojuspump kasutab elektriküttest keskmiselt 2-3 korda vähem elektrit. See tähendab, et kui elektriküttele kulus enne kuus 70 eurot, muutub õhksoojuspumbaga küttearve 20-30 euro suuruseks, tuues aastas säästu 480-600 eurot.


Image

Kui seadet hästi hoida ja regulaarselt hooldada, on soojuspumba eluiga keskmiselt 15 aastat. Pumba ostu investeering tasub end ära aga juba kahe-kolme aastaga ja järgnevad kümmekond aastat on muretu kodusoojus garanteeritud.

Soojuspumba teised tugevused

Küttesüsteemi valikul tasub mõelda ka teistele teguritele kui raha. Kasutusmugavus, paigalduskiirus, kütmisele ja hooldamisele kuluv aeg on samuti olulised aspektid. Soojuspump teeb nii mitmeski mõttes teistele valikutele silmad ette.

Erinevalt põrandakütte või katlasüsteemide väljaehitamisest on paigaldus kiire ning ei nõua suuri ehitustöid. Võrreldes ahiküttega pole vaja muretseda küttepuude, suitsu, tuha ja tuleohu pärast ning kodu saab soojaks vaid ühe nupuvajutusega.

Kuidas leida enda kodule parimat lahendust?

Täpne tasuvusaeg ja investeeringu suurus sõltub aga konkreetse kliendi eripäradest. Enda kodule kõige sobivama lahenduse ja täpsema hinnangu saad siis, kui küsid pakkumist oma ala ekspertidelt.

Eesti Energia spetsialistid aitavad valida, kas sulle sobib kõige paremini õhk-õhk, õhk-vesi või maasoojuspump, annavad nõu erinevate mudelite osas ning teostavad kogu paigalduse professionaalselt. Lisaks teeme sulle hea pakkumise sobivale elektripaketile ning anname nõu riiklike toetuste osas.

Lähemalt soojuspumpadest