Uudised

Eesti Energia otsis maailma parimate andmeteadlastega lahendust kulukale energiaturu probleemile

Masinõppe ja andmeteaduse kiire arengu tõttu otsustas Eesti Energia traditsioonilise IT-arendusettevõttega koostöö tegemise asemel käivitada konkursi ülemaailmsel andmeteaduse kogukonnaplatvormil Kaggle. Konkurss pälvis põneva ja elulise probleemipüstituse tõttu andmeteadlaste tähelepanu kogu maailmas ning kasvas maailma suurimaks energeetikaga seotud häkatoniks, kus osales rekordiliselt 2700 meeskonda.

Enefit müüb oma Soome kliendiportfelli Oomile

Eesti Energia klienditeenuste ettevõte Enefit müüb oma Soome kliendiportfelli põhjanaabrite ühele suurimale energiafirmale Oomile, et seada suurem fookus klientidele Baltikumis ja Poolas.

Enefit ja Solaride alustasid koostööd järgmise põlvkonna päikeseauto arendamiseks

Rahvusvaheline energiaettevõte Enefit lõi käed Solaride’iga ja asus päikeseautosid arendava MTÜ liikmeks. Koostöö eesmärk on ehitada Austraalias toimuva päikeseautode maailmameistrivõistluste võiduauto, anda hoogu energiasektori innovatsioonile ja muuta inseneriks õppimine noortele atraktiivsemaks.

Energiaturu ülevaade: Elektrihinda mõjutab suvel mahukas taastuvenergia tootmine

Suurenev päikeseenergia toodang Baltikumis ja vähenev tarbimine suveperioodil langetavad elektri turuhinda.

Eesti Energia otsib keerukatele probleemidele lahendusi tehisintellekti abiga

Eesti Energia investeeris mullu teadus- ja arendustöösse 12,8 miljonit eurot, keskendudes varasemast enam tehisintellektil põhinevate lahenduste arendamisele nii kliendilahenduste väljatöötamisel kui keemiatööstuse arendamisel.

Enefit hakkas vahendama Baltimaade suurimas päikeseelektrijaamas toodetud energiat

Enefit ja Taani päikeseelektrijaamade arendaja Nordic Solar sõlmisid lepingu 100 MW Moletai päikeseelektrijaama toodangu müümiseks turule.

Uut tüüpi elektripaketil on tuhandeid huvilisi

Enefit andis märtsi keskpaigas teada, et valmimas on uus elektripakett Hooajakindel, mis toob kasu suvistest madalatest börsihindadest ning tagab hinnakindluse talvel.

Eesti Energia lõpetas esimese kvartali mõõdukalt positiivsete tulemustega

Eesti Energia finantsjuht Marlen Tamm selgitas, et kuigi kontserni müügitulu ja kasum võrreldes möödunud aastaga langes, siis äritegevuse rahavoo vaates oli tegemist hea kvartaliga.

Enefit Volt laienes väljapoole Baltikumi ja avas elektriautode avaliku laadimisteenuse Poolas

Enefit avas Poolas Bielsko-Biala linnas ja selle lähiümbruses 22 elektriauto avalikku laadimisjaama. 19 asukohas paiknevad laadijad kasutavad sajaprotsendiliselt roheenergiat ja...

Enefiti kiire interneti võrguga saab maapiirkondades liituda iga viies majapidamine

Enefit rajab uue põlvkonna valguskaablivõrku, mis toob täna ligi 80 000 majapidamisele ülikiire interneti- ja teleteenuse valmiduse.

Enefit Power konserveerib Balti elektrijaama koostootmisploki

Enefit Power konserveerib alates esmaspäevast, 1. aprillist, kahjumliku Balti elektrijaama koostootmisploki vähemalt aastaks, soojusenergia tootmine jätkub elektrijaama gaasikatlamajas.

Enefit viib energia päikesepaneelidest otse magusavabrikusse

Enefit sõlmis Poolas kolmepoolse lepingu Better Energy päikesepargi ning Toms šokolaadivabrikuga, et tarnida roheenergia päikesepargist otse tootmistehasesse.

Isiklikust elektriauto laadimispunktist kortermajas on saamas uus normaalsus

Kinnisvaraarendaja Arco Vara ja Eesti Energia tütarettevõte Enefit viisid ellu pilootprojekti, mis leevendab elektriautode laadimistaristu piiratud kättesaadavust.

Rekordiline teetähis: Eesti Energia sai autoparki sajanda elektriauto

Eesti Energia on järjepidevalt töötanud selle nimel, et suurendada elektriautode osakaalu oma autopargis ja seadnud eesmärgiks, et 2024. aastaks oleks 20% autopargist elektriline.

Eesti Energia juhatuse liikmeks ning äriinfotehnoloogia juhiks saab Raido Ivalo

Eesti Energia juhatuse esimehe Andrus Durejko sõnul annab infotehnoloogia energiasektoris olulise konkurentsieelise...

Eesti Energia käivitas ettevalmistused plastikeemia tehase ehitamiseks

Eesti Energia astus keemiatööstuse arendamisel järgmise olulise sammu, käivitades esimese Auveresse rajatava plastikeemia tehase põhiprojekteerimise, mille viivad läbi valdkonna rahvusvahelised suurnimed Technip Energies ja Honeywell.

Uus hooajaline elektripakett tagab suveks soodsad börsihinnad ja talveks hinnakindluse

Enefit hakkab aprillis pakkuma elektripaketti, mis toob kliendile korraga kasu nii suvisest soodsast börsielektrist kui tagab talvel kindlustunde fikseeritud hinnaga...

Osades veebruarikuu elektriarvetes esines viga

Tehnilise rikke tõttu said ligi kolmandik Enefiti elektrimüügi klientidest ebatäpse veebruarikuu elektriarve, millel esines viga kuutasu arvestuses...

Enefit aitab kohalikel omavalitsustel säästlikumalt roheteekonnal edasi liikuda

Alates sellest aastast laiendas Enefit oma tegevust valitsuse ja avaliku sektori (B2G) kasvusuunal, teatas Enefiti juhatuse liige ja ettevõtte müügistrateegia eest vastutav Roul Tutt.

Eesti Energia tegi tugeva äritulemuse, kuid põlevkivijaamade allahindlus viis ettevõtte kahjumisse

Eesti Energia normaliseeritud kulumieelne ärikasum oli 2023. aastal 483 miljonit eurot. Ettevõtte jooksva äritegevuse puhaskasum oli 253 miljonit eurot.

Stardi karjääriga Enefitis – kandideeri praktikale ja stipendiumile!

Käimas on Enefiti praktika- ja stipendiumikampaania. Kasuta võimalust liituda energiamaailmaga ning saada edasiseks karjääriteeks suurepärane lähtekoht ja kogemused! Kandideerimine praktikale on avatud kuni 24. märtsini ja stipendiumile kuni 18. märtsini.

Eesti Energia juhatusega liitub uus IT ja äriarendusjuht

Aprillist muutub Eesti Energia juhatuse struktuur. Kõik suurenergeetikaga seotud vastutus, sealhulgas juhitava elektritootmise, õlitehaste ja kaevanduste opereerimine ning arendus...

Eesti Energia paigaldab järgmise aasta alguseks esimese suursalvesti

Eesti Energia rajab selle aasta jooksul Auvere tööstuskompleksi ettevõtte esimese suuremahulise salvesti, et tasakaalustada taastuvenergia toodangu kasvust tekkivat elektrihindade kõikumist ning toetada elektrisüsteemi stabiilsust.

Energiaekspert selgitab: Miks tasub praegu hinda fikseerida lühiajaliselt?

Järgmise kolme kuu jooksul lõppeb hinnanguliselt rohkem kui 50 000 Eesti kodus elektrileping. Tarbijatel, kes börsihinna kõikumistega riskida ei soovi...

Eesti andmeteaduse ja tehisintellekti võistlus on kaasanud tuhandeid eksperte üle maailma

Eesti Energia käivitas talve hakul andmeteadlaste hulgas rahvusvahelise konkursi, et leida nende abiga täpsem lahendus elektri väiketootjate tarbimise ja tootmise prognoosimiseks.

Enefiti uus paketivalik võimaldab elektriarvet täpselt prognoosida

Alates uuest aastast pakub Eesti Energia kõiki energiatooteid ja -teenuseid tütarettevõte Enefit, mis on saanud valmis elektripakettide täpsema hinnakuva.

Eesti Energia sai mainekal rahvusvahelisel konkursil aasta jätkusuutliku laenutehingu auhinna

Eesti Energia veebruaris sõlmitud 600 miljoni eurone sündikaatlaen pälvis regiooni suurimal ja mainekaimal investeerimisalasel konkursil aasta ESG laenutehingu tiitli.

Nutikas energialahendus võimaldab põllumajandusettevõttel teenida tulu ja stabiliseerida riigi elektrisüsteemi

Eesti Energia paigaldas põllumajandusettevõtte Estonia OÜ territooriumile unikaalse akulahenduse, mis aitab maksimeerida kohapeal toodetava taastuvenergia kasutust ning...

Betolar alustab Eesti Energia elektrijaama lendtuha kui tööstusliku kõrvalsaaduse kasutuselevõtu uuringut

Soome materjalitööstuse ettevõte Betolar alustab koostöös Eesti Energiaga kõrvalsaaduse uuringut, et uurida põlevkivi põletamisel tekkiva tuha kasutamist sideainena betoonis.

„Lae end“ programmi füüsikaõpetajad pandi Rakett69 ülesannetega proovile

Neljapäeval, 14. detsembril jõudis haridusprogrammi „Lae end“ teise hooaja viimane koolituspäev eduka lõpuni, kui programmi läbinud füüsikaõpetajad lahendasid noorte teadussaate Rakett69 ülesandeid.

Enefit rajab koos juhtiva jaeketiga Leedu turule 250 avalikku laadimisjaama

Enefit sõlmis lepingu Leedu juhtiva jaeketiga Norfa 250 avaliku laadimisjaama paigaldamiseks. Kokku luuakse 2024. aasta lõpuks kaubandusvõrgu 107 erinevasse parklasse 500 uut laadimiskohta, mille võimsus jääb vahemikku 22-320 kW.

Enefit Green avas unikaalse Estonia kaevanduse päikeseelektrijaama

Enefit Green avas täna Ida-Virumaal Estonia kaevanduse tööstusterritooriumil asuva päikeseelektrijaama. Ettevõte investeeris päikesepargi ehitusse ligi 2,7 miljonit eurot.

Enefit paigaldab Rimi parklatesse 32 uut Enefit Volt elektriauto laadijat

Eesti suurim elektriautode laadimisvõrk Enefit Volt rajab tuleval aastal koostöös tuntud jaekaubandusketiga Rimi 32 uut elektriauto avalikku laadijat. Kokku paigaldatakse laadijad 16 Rimi toidupoe juurde üle Eesti.

Eesti Energia kaasab täpsemaks elektri tarbimise ja tootmise prognoosimiseks andmeteadureid üle kogu maailma

Eesti Energia käivitas andmeteadlaste seas rahvusvahelise konkursi, et leida elektri väiketootjate tarbimise ja tootmise täpsem prognoosimise mudel.

Enefit Volt ja TKM Kinnisvara lõid käed 31 elektriauto laadija paigaldamiseks Selveri parklatesse

Eesti suurim elektriautode laadimisteenuste pakkuja Enefit Volt ja TKM Kinnisvara AS alustasid koostööd, et rajada 11 Selveri parklasse kokku 31 uut avalikku elektriautode laadijat.

Eesti Energia liidab uuest aastast klientidele pakutavad tooted ja teenused Enefiti kaubamärgi alla

Eesti Energia viib 2024. aasta jaanuarist kõik klienditeeninduse ja energiateenuste pakkumisega seotud tegevused ja teadmised tütarettevõtte alla, mis hakkab kandma kontserni rahvusvahelist nime Enefit.

Tööstusdoktorandid asuvad lahendama Eesti Energia ees seisvaid väljakutseid

Eesti Energia ja Tallinna Tehnikaülikool käivitasid uuendusliku koostöömudeli, sõlmides tööstusdoktorantuuri lepingud doktorantidega, kes aitavad ettevõtte jaoks lahendada keemiatööstuse ja ringmajandusega seotud väljakutseid.

Eesti Energia äri Lätis kasvas üle 100 000 kodukliendini

Enefiti kaubamärgi all tegutsev Eesti Energia Läti äriüksus on üheksa kuuga suurendanud oma kliendiportfelli koduklientide segmendis 56% võrra, mille tulemusena jõudis ettevõte kolmandas kvartalis märgilise 100 000 kodukliendini.

Eesti Energia teenis kaks kolmandikku müügitulust väljaspool Eestit

Eesti Energia kontserni müügitulu ulatus kolmandas kvartalis 408 miljoni euroni, millest 66 protsenti teenis kontsern väljaspool Eestit.

Toetus nii mere kui maismaa tuuleparkidele püsib kõrge

EMORi septembrikuu küsitluse tulemused näitavad, et Eesti inimesed toetavad tuuleenergia laiemat kasutuselevõttu, sealhulgas meretuuleparkide rajamist kodu lähedale.

Kujunda oma karjääritee – kandideeri Eesti Energia praktikale ja stipendiumile!

Kutsume Sind kandideerima Eesti Energia praktikale või stipendiumile! Meil on võimalusi inseneeria, loodusteaduste, tehnika ja IT eriala õppuritele ning ka tugiteenuste tundjatele. Kandideerimised on avatud kuni 24. oktoobrini 2023. a.

Tuleviku elektrivõrgu eest hakkab Elektrilevis hoolt kandma üle 700 eksperdi

Elektrilevi restruktureerib organisatsiooni, et veelgi paremini vastata klientide ootustele ning rohepöördest ja kliimamuutustest tingitud vajadustele.

Keskmine universaalteenuse klient säästaks elektripaketi vahetusega ligi 120 eurot aastas

Eesti Energial on hetkel 65 000 klienti, kes tarbivad elektrit universaalteenusena, kuigi see on tänasel päeval kõige kallim valik turul.

Enefit Volt on uuendanud elektriautode laadimisvõrku 13 maakonnas

Eesti suurim avalik elektriautode laadimisvõrk Enefit Volt on asunud uuendama varasemalt Elmo võrku kuulunud laadijad. 2024. aasta lõpuni kestev võrgu uuendus sai alguse juunis ning tänaseks on kõik 37 selle suve jooksul planeeritud paigaldust tehtud.

Eesti Energia investeerib kasumi uutesse tuule- ja päikeseparkidesse

Eesti Energia normaliseeritud puhaskasum oli teises kvartalis 51 miljonit eurot, mis on 52 protsenti enam kui mullu teises kvartalis.

Eesti Energia kontserni 2023. aasta II kvartali tulemused

Eesti Energia kontserni müügitulud ulatusid 2023. aasta teises kvartalis 416,1 miljoni euroni, kahanedes aastaga 0,1%. Kontserni kulumieelne ärikasum...

2023. aasta II kvartali majandustulemusi tutvustav konverentsikõne investoritele

Eesti Energia avalikustab 3. augustil oma 2023. aasta 2. kvartali majandustulemused ja vahearuande. Tulemusi tutvustav investorikõne toimub 3. augustil kell 13.00 Tallinna aja järgi.

Pooled selle suve jooksul asendatavatest Elmo laadijatest on tänaseks uuendatud

Eesti suurim elektriautode laadimisvõrk Enefit Volt paigaldab sel suvel 38 uut kiirlaadijat, vahetades välja samas asukohas varem Elmo võrku kuulunud laadijad. Paigaldustööd said alguse juunis ning tänaseks on uuendatud 19 laadijat.

Eesti Energia sõlmis vanarehvide ümbertöötlemiseks koostöölepingu Rootsi tootjavastutusorganisatsiooniga

Eesti Energia sõlmis pikaajalise tarnelepingu Rootsi rehviringlust korraldava organisatsiooniga, mis võimaldab sel suvel käivitada vanarehvide tööstuslikus mahus ümbertöötlemise ja sellega anda panus piirkonna keskkonnaprobleemide vähendamisse.

Eesti Energia praktikandid liitusid SEB Youth LABiga

SEB korraldab juba kuuendat aastat tasustatud, innovatiivset praktikaprogrammi Youth LAB. Tänavu kandideeris Balti riikides rekordiliselt üle 1600 noore, kellest 83 osutusid valituks. Neist 25 alustasid Eestis, 32 Lätis ning 26 Leedus.

Enefit Volt vahetab sel suvel välja 38 Elmo laadijat

Eesti suurim elektriautode laadimisvõrk Enefit Volt paigaldab sel suvel 38 uut kiirlaadijat, vahetades välja samas asunud varem Elmo võrku kuulunud laadijad.

Eesti Energia langetab enam kui 91 000 börsipaketi kliendi hinda

Eesti Energia ühtlustab suve jooksul elektri börsipaketi hinnad, mis alates 1. juulist tähendab enam kui 91 000 kliendi jaoks elektrihinna langust.

Päikeseelektri tootmine tasub end ära nii täna kui tulevikus, seda ka madalate hindade juures

Viimaste aastate massiline taastuvelektritootjate lisandumine on jõudnud elektrihindadesse. Pikemate ja päikeseliste päevadega on päikesest elektri tootmise mahud märgatavalt kasvanud...

Enefit Volt lõi koostöös Kehra Ärimajaga Kehra esimese avaliku elektriautode laadimispunkti

Neljapäeval, 1. juunil alustas Kehra Ärimaja parklas tööd linna esimene Enefit Volti avalik laadija laadimisvõimekusega 22 kW.

Eesti Energia hangib Eesti esimest suursalvestit

Eesti Energia soovib järgmisel aastal käivitada Eesti esimese suuremahulise energiasalvesti pilootprojekti, et veenduda lahenduse sobilikkuses nii Eestis kui ettevõtte teistel koduturgudel.

Enefit Volt rajab eurotoetuse abiga 40 elektriautode ülikiirlaadimispunkti

Eesti suurim elektriautode laadimisteenuste pakkuja Enefit Volt saab Euroopa ühendamise rahastust (CEF) avaliku laadimisvõrgu laiendamiseks Eestis, Lätis, Leedus ja Poolas 2 miljonit eurot.

Enefit Connecti ja Tallinna linna koostöös süttib taas Tallinna kõrgeim tänavavalgustusmast

Esmaspäeva, 15. mai õhtul vahemikus 22:30-23:30 süttib Tallinna linna sünnipäeval taas Tornidewälja Päike ehk Tallinna linna kõrgeim valgusmast.

Energiakriisi esimese talve õppetunnid ehk miks me endiselt kergendatult hingata ei saa

Maikuu esimeses pooles langes maagaasi hind viimase kahe aasta madalaimale tasemele, Euroopa gaasihoidlad on üle ootuste kõrgel tasemel täidetud ning kevadeine päike on koos lisanduvate tuuleenergia tootmisvõimustega aidanud elektrihinna tuua alla 10 sendi kilovatt-tunni eest. Ometi viitavad kõik märgid, et energiakriisi ei saa me kohe lõppenuks kuulutada.

Energiaeksperdi nõuanne: salvestuslahendusega on võimalik võtta päikesepaneelidest maksimum

Eestlaste huvi päikesest elektri tootmise vastu kasvab. Seda kinnitab nii pidevalt võrku lisanduvate elektritootjate arv kui mikrotootjate liitumisavaldused, mis teevad tänavu uusi rekordeid.

Enefit Volt vahetab välja suurema osa vanu Elmo laadijaid

Eesti suurim avalik elektriautode laadimisvõrk Enefit Volt asendab järgmise kahe aasta jooksul kaks kolmandikku varem Elmo võrku kuulunud laadijaid...