Uudised

Enefit Solutions valmistab elektrostaatilisi filtreid mitmele välismaa ettevõttele

Eesti Energia koosseisu kuuluv Enefit Solutions valmistab tänavu suvel massiivseid elektrostaatilisi filtreid ja nende komponente mitmele välismaa ettevõttele, jätkates sellega rohkem kui kahekümneaastast edukat tööd erinevate energeetikaseadmete ja nende osade tarnimisel välistellijatele.

Praegu on ettevõttel käsil elektrostaatiliste filtrite valmistamine Venemaal asuva ettevõtte Slavneft ja Rootsis asuva tselluloositehase jaoks. “Hooldused ja remondid on tööstuses reeglina planeeritud sügiseks, seetõttu võib elektrostaatiliste filtrite ja nende osade valmistamist nimetada hooajaliseks tööks, milleks oleme tänu meeskonna pädevusele ja laiale kogemusele iga hetk valmis,” sõnas Enefit Solutionsi juhatuse esimees Ott Licht.

/-/doc/8457332/news/elektrifilter_800x500.JPG

Rootsis asuva Södra Cell Mörrum tselluloositehase tarbeks valmistab Enefit Solutions elektrostaatilise filtri osi kogukaaluga üle 60 tonni. „Tegemist on klassikalise elektrostaatilise filtri konstruktsiooniga, taolisi filtreid on Enefit Solutions valmistanud ka varasemalt erinevate tööstusettevõtete tellimusel,“ tõdes Ott Licht.

Venemaal asuva Slavnefti jaoks projekteerib ja valmistab ettevõte mesilaskärge meenutava keerulisema konstruktsiooniga elektrostaatilise filtri, mille osad kaaluvad üle 50 tonni. “Sellise elektrostaatilise filtri võimsust suurendatakse niinimetatud kärgede arvu lisamisega – näiteks Slavnefti filter on 11-kärjeline. Võrdluseks, suurima 95-kärjelise filtri oleme valmistanud Eesti Energia vanema õlitehase Enefit 140 jaoks 2007. aastal,” selgitas Ott Licht ettevõtte kogemust sarnaste tööde teostamisel.

Nii Rootsi kui ka Venemaa projekti puhul projekteeritakse ja valmistatakse elektrostaatiliste filtrite osi Enefit Solutionsi Jõhvi tehases. Filtrite kokkumonteerimine toimub tellija juures kohapeal, kuna Jõhvi tehasest kokkupandult transportimiseks on elektrostaatilised filtrid liiga suured. Mõlemad projektid on lõppstaadiumis.

Eesti Energias on Enefit Solutions elektrijaamade ja õlitehaste tehnoloogialahenduste peamine arendaja ja valmistaja. Samuti teostatakse hooldus- ning remonttöid. Enefit Solutionsis töötab ligikaudu 750 inimest ning ettevõtte konkurentsivõime tugevdamiseks teostatakse ka välisprojekte. Ettevõte on tarninud oma tooteid rohkem kui 50 riiki üle maailma.