Blogi

Elektripakettide võrdlus: tutvu valikuga ja leia endale sobiv elektripakett

Kodu

Nii palju kui on inimesi, on ka erinevaid elektritarbimise harjumusi. Selleks, et aidata katta tarbijate vajadusi ja eelistusi, on turul lai valik erinevaid elektripakette. Mil moel need aga üksteisest erinevad ja kuidas teada, milline on just sinule õige?


Image

Iga kliendi jaoks sobivaim elektripakett sõltub sellest, milline on tema elektritarbimine ning võimekus ja valmidus oma tarbimist jälgida ja juhtida. Elektripaketid jaotuvad oma olemuselt kaheks: fikseeritud ja börsihinnaga pakettideks.

Kõiki Enefiti pakutavaid elektripakette on võimalik vastavalt oma soovidele personaliseerida: näiteks valida taastuvenergial põhinevana või määrata sobiv hinnatüüp ehk tariif. Valides 1-tariifse paketi, on elektri hind tarbijale igal tunnil sama. 2-tariifse puhul hind erineb, olles reeglina öösel odavam ja päeval kallim.

Fikseeritud ja börsipaketi peamised erisused

Fikseeritud hinnaga ehk Kindel elektripaketis on elektri ühikuhind kokku lepitud ja lepinguperioodi jooksul ei muutu. Nii tead täpselt, kui palju iga kulutatud kilovatt-tund maksab ning saad oma igakuiseid väljaminekuid mugavalt planeerida.

Kindel pakett sobib eelkõige tarbijatele, kes otsivad kindlustunnet kõikuvate elektrihindade eest, kütavad elektriga ja ei juhi oma tarbimist. Endale meelepärase saab valida kuue paketi seast 6, 12 või 36 kuuks:

  • Kindel 6
  • Kindel 6 Roheline
  • Kindel 12
  • Kindel 12 Roheline
  • Kindel 36
  • Kindel 36 Roheline

Elektripaketid, mille nimes sisaldub sõna “Roheline”, on taastuvenergial põhinevad. Teisisõnu tähendab see, et sinu koju jõuab elekter, mis on toodetud 100% taastuvatest energiaallikatest, peamiselt päikese-, tuule- ja hüdroenergiast.

Valides rohelise energia, tarbid keskkonnasäästlikku elektrit, panustad puhtama tuleviku loomisesse ja aitad pikas perspektiivis roheenergiat turule juurde tuua – mida rohkem on rohelise energia tarbijaid, seda rohkem saame taastuvenergial põhinevaid tootmisvõimsusi luua.

Börsihinnaga ehk Muutuv paketis on elektrihind iga tund erinev ning seda ette prognoosida ei ole võimalik. Börsihinda mõjutavad erinevad tegurid, näiteks elektrienergia nõudlus ja pakkumine või taastuvenergia osakaal turul. Kuigi tarbimist juhtides saab kasu lõigata soodsama elektrihinnaga tundidest, tuleb valmis olla ka võimalikeks hinnatippudeks.

Börsipakett sobib nii väiketootjale kui riskialtimale tarbijale, kellel on keskmisest suurem tarbimine ja kes on valmis suurema hinnavõidu saamiseks börsihindasid jälgima ja oma tarbimist ajastama. Valida saab tavapaketi ja taastuvenergial põhineva paketi vahel:

  • Muutuv Tavaline
  • Muutuv Roheline

Hooajakindel pakett liidab endas fikseeritud ja börsipaketi eelised

Fikseeritud ja börsipaketi kõrval pakume Enefitis ka kolmandat elektripaketti, mis kannab nime Hooajakindel . Hooajakindel toob kliendile kasu suvisest soodsast börsielektrist ja tagab talvel kindlustunde fikseeritud hinnaga – paketi valinud klientidele kehtib aprillist septembrini börsihind ning oktoobrist märtsini fikseeritud hind.

Hooajakindel sobib nendele tarbijatele, kes ei soovi tegeleda pidevalt paketi vahetamisega, tahavad võtta hooajalisest hinnaerinevusest maksimumi ning tarbida keskkonnasõbralikku ja jätkusuutlikku energiat. Hooajakindel paketti on võimalik valida vaid rohelisena.

Siit tabelist leiad ülevaate kõikidest ülaltoodud elektripakettidest:

Kindel pakett

Muutuv pakett

Hooajakindel pakett

Roheline

Tavaline

Roheline

Tavaline

Roheline

6 kuud

12 kuud

36 kuud

6 kuud

12 kuud

36 kuud

Tähtajatu

Tähtajatu

Tähtajatu

Sobib väiksema elektritarbimisega hinnatundlikule inimesele, kes hoolib keskkonnast

Sobib väiksema elektritarbimisega hinnatundlikule inimesele

Sobib riskialtimale ja keskmisest suurema tarbimisega inimesele, kes hoolib keskkonnast

Sobib riskialtimale ja keskmisest suurema tarbimisega inimesele

Sobib tarbimisteadlikule ning keskkonnast hoolivale inimesele, kes soovib elektriturust kasu saada

Selleks, et elektripakettide võrdlemine ja endale sobiva välja valimine oleks veelgi lihtsam, ava Enefiti koduleht ja sisesta oma kuine elektritarbimine kilovatt-tundides (kWh). Seejärel arvutab süsteem sinu korteri või maja näitel ligikaudsed hinnad kõikide saadaolevate elektripakettide kohta.

Kui soovid lisainfot või sul on tekkinud mõni muu küsimus, oleme sulle hea meelega abiks. Selleks võta meiega ühendust ja kirjuta , helista numbril 777 4040 või jäta konsultatsiooni soov meie kodulehel.

Elektripaketti valima