Blogi

Sammhaaval puhtama tuleviku suunas! Avasta viise, kuidas oma energiatarbimist rohelisemaks muuta

Roheline energia on meie ühine tulevikuenergia. Täpselt nagu sorteerime prügi või sõidame auto asemel jalgrattaga, on oluline, et tarbiksime elektrit säästlikult. Nii hingame puhtamat õhku, hoiame loodusvarasid ja loome tervislikuma elukeskkonna tulevastele põlvedele.

Öeldakse, et suured muutused saavad alguse väikestest sammudest. Nii on ka roheenergia kasutuselevõtt imelihtne ning viise, kuidas säästlikku ja jätkusuutlikku energiat oma ellu põimida, jagub igasse majapidamisse. Tutvustame neid kohe lähemalt.


Image

Esimene samm – roheline elektripakett

Rohelise elektripaketi valimine on üks lihtsaimaid, kuid see-eest suure mõjuga keskkonnasõbralikke muutusi, mida teha saad. Taastuvenergiast ehk päikese-, tuule- või hüdroenergiast toodetud elekter ei tekita tootmisprotsessi käigus õhku saastavaid ühendeid. Tuleviku vaatest on roheline energia ka jätkusuutlikum – nagu nimigi ütleb, pärineb see taastuvatest allikatest, mille kogus kasutamisel ei vähene.

Taastuvenergia tarbimisel on veel teisigi olulisi eeliseid. Näiteks aitavad rohelise elektripaketi valijad tuua turule rohkem taastuvenergia tootmisvõimsusi ja panustada meie piirkonna energiasõltumatuse suurendamisse. Huvi korral loe lähemalt siit.

Enefitis on roheenergiale ümberlülitumine lihtsamast lihtsam. Kõik meie olemasolevad elektripaketid on saadaval ka rohelisena. Soovid sa tarbida elektrit börsihinna või fikseeritud paketi alusel, sõlmida lepingu kuueks kuuks või kolmeks aastaks – taastuvenergia saad valida igal juhul.

Püüa päike kinni

Rohelised energiaallikad nagu päike ja tuul ümbritsevad meid kõikjal. See pakub võimalust endale looduslike varade abil ise elektrit tootma hakata. Nii saad katta oma hoone energiavajaduse ja ei pea elektrit võrgust ostma. Juhul, kui toodad rohkem elektrienergiat kui tarbida jõuad, saad ülejäänu tagasi võrku müüa ja niimoodi tulu teenida.

Päikesest energiatootmine on pikaajalises plaanis selgelt tasuv investeering, mis hakkab juba esimesest päevast alates raha tagasi tooma. Lisaks hoone turuväärtuse tõstmisele on paneelid kindla ja püsiva tootlusega. Mida rohkem toodetud energiat kohapeal kasutust leiab, seda kiirem on ka investeeringu tasuvus.

Üldiselt on võimalik päikesepaneelidega vähendada aastast kulu elektrile kuni 70%. Lisades paneelidele akulahenduse, mis võimaldab toodetud elektri salvestada ja kasutada seda ajal, mil ise soovid, suureneb nii kohapeal tarbitava elektri osakaal kui tekkiv sääst veelgi.

Kui auto, siis elektriauto

Transpordil on oluline roll puhtama ümbruse loomisel. Kel ei ole võimalik auto asemel jala, ratta või ühistranspordiga liigelda, võiks kaaluda elektriauto soetamist. Võrreldes sisepõlemismootoriga autodega, ei tekita elektriautod heitgaase ega saasta keskkonda, kuna liiguvad puhtalt elektri jõul.

Elektriautode ökoloogilist jalajälge mõjutab lisaks see, kuidas on toodetud laadijast tulev elekter. Kui elekter on toodetud taastuvatest energiaallikatest, on elektriauto keskkonnale avalduv mõju praktiliselt olematu. Just sel põhjusel toimub laadimine kõikides Enefit Volti avalikes laadijates vaid rohelise elektriga. Tänaseks on meie kliendid läbinud enam kui 25 miljonit heitmevaba kilomeetrit.

Avaliku laadimise kõrval on võimalus soetada endale ka kodulaadija, mis muudab laadimise mugavamaks ja kättesaadavamaks. Tarbides elektrit rohelise börsipaketi alusel, on heaks abiliseks meie targa laadimise mobiilirakendus, mis juhib laadija tööd elektrituru soodsaima hinnaga tundidele ja aitab korraga säästa nii keskkonda kui rahakotti.

Kui soovid lisainfot või sul on tekkinud mõni muu küsimus, oleme sulle hea meelega abiks. Selleks võta meiega ühendust ja kirjuta , helista numbril 777 4040 või jäta konsultatsiooni soov meie kodulehel.

Ent see ei ole veel kõik! Kutsume sind virtuaaltuurile, mille käigus saad tutvust teha erinevate nutikate energialahendustega. Sellistega, mis muudavad sinu igapäevaelu mugavamaks, töötavad energiasäästlikult ja aitavad vähendada sinu keskkonnajälge. Tule avastama!

Virtuaaltuurile