Blogi

Päikesepaneelide paigaldamisega alusta juba nüüd: abi saab toetustest ja kuumaksulahendusest

Taastuvenergia

Päikesepaneelid kodumaja katusel on mitmes mõttes tark investeering. Need vähendavad energiakulu ja võimaldavad säästa. Seda nii elektri- ja võrgutasu kui ka riiklike maksude arvelt.

Kui endal vajalikku summat korraga välja käia ei ole, saab taastuvenergialahenduse püsti panemiseks taotleda toetust või kasutada finantseerimiseks Eesti Energia pakutavat järelmaksu.


Image

Taastuvenergiatoetust saab vaid enne 2020. aasta lõppu püstitatud jaamade eest

Päikesest ise elektrit tootes saab vähendada oma ökoloogilist jalajälge, anda panuse keskkonna hoidmisesse ning olla nii teistele eeskujuks. Investeering päikesepaneelidesse on püsiva ja kindla tootlusega, parandab hoone energiamärgise klassi ning suurendab turuväärtust.

Päikeseelektri süsteemi planeerimiseks on praegu hea aeg. Nimelt saavad kodudesse paigaldatud päikeseelektrijaamad praegu toetust taastuvenergia toetusskeemist. Toetust saab aga ainult siis, kui paneelid on püsti pandud enne 2020. aasta lõppu.

Hiljem valminud jaamade tasuvusajad on toetuste puudumise tõttu märkimisväärselt pikemad, seega tasub huvi korral võimalikult ruttu tegutsema hakata.

Huvi päikeseenergia vastu on suur

Huvi päikeseenergia vastu on eestimaalastel järjest suurenenud, kuid paljudel puhkudel takistab lõpliku ostuotsuse tegemist see, et puudub summa sissemakse tegemiseks. Ka sellele murele on lahendus.

Eesti Energia pakub kuumaksepõhist lahendust, millega saab hakata ise taastuvenergiat tootma ja elektriarvelt kokku hoidma kohe, ilma et peaks suurt summat koguma ja seda investeeringu alla kinni panema.

Sealjuures ei tasu karta, et järelmaksuga püsti pandud paneelid muudaks projekti tasuvusaega märkimisväärselt pikemaks.

Paneelid tasuvad kiiresti ära

Näiteks keskmise 120-ruutmeetrise eramu viilkatusele saab paigaldada ligi 30 päikesepaneeli, mis toodavad aastas elektrit umbes 8600 kWh.

Kui valida kuumaksepõhine lahendus ja tasuda sissemaksena 10%, katab päikesepaneelidest teenitav tulu juba esimesel aastal järelmaksuga kaasnevad intressid ära. Järgmistel aastatel on projekt juba selgelt plussis ja kokkuvõttes säästavad paneelid oma eluea jooksul 14 000 eurot.

Kliendi jaoks on lahendus tehtud võimalikult lihtsaks. Valida saab nulleurose sissemakse, puuduvad lepingutasud, haldustasud ning soovi korral saab ka jäägi ennetähtaegselt tagastada. Paneelide paigaldamisest saadav kasu on aga kohe nähtav.

Enda kodule või ärile sobiva lahenduse saad välja kalkuleerida Eesti Energia veebikalkulaatoriga, mis annab esmase hinnangu investeeringu suurusest, võimalikust rahalisest võidust ning tasuvusajast.

Huvi korral küsi meilt täpsemat hinnapakkumist, misjärel müügiinsenerid vaatavad objekti üle, teevad tasuta põhjaliku analüüsi ja annavad nõu, milline toetusskeem võiks olla sobilik. Kohe saab küsida ka järelmaksu pakkumise.