Blogi

Rohelised jõulud – veeda tänavu pühi energiasäästlikumalt!

Kodu

Külmade ilmade ja pühade saabudes veedab suurem osa meist rohkem aega kodus, mistõttu kasvab hüppeliselt ka kodune elektritarbimine. Jagame nippe ja soovitusi, mida saaksid ise kodus ära teha, et tänavused pühad oleksid keskkonnasõbralikumad ja energiasäästlikumad.

/-/doc/8457332/news/800x500/rohelised-joulud-800x500

1. Kutsu sõbrad külla

Kõlab kentsakalt, aga kui ühes ruumis viibib korraga palju inimesi, mõjub see kodule tõepoolest tõhusa soojaallikana - üks inimene annab ruumi keskmiselt 80W sooja. Seega, hoia oma lähedased ligidal hoolimata aastaajast ja saadki vähendada küttekulusid.

2. Unusta retro – vali LED

Tänapäeval on aina loomulikum, et kõik lambipirnid vahetatakse kodus LED-ide vastu. Ometi kraabime jõulude ajal välja aastakümneid vanad kuuse- ning õuetuled, mis on suured elektriröövlid. Kui kavatsete jõulutulesid kasutada veel aastaid, siis soovitame teha väike investeering ning soetada LED-pirnidega valgusketid, mis on nii kokkuhoidlikumad kui ka vastupidavamad. Pea meeles, et kui soovid jõulutulesid kasutada õuetingimustes, siis peavad need olema varustatud vastava märkega!

3. Tõmba juhe välja

Vahet pole, kas ees seisab reis soojale maale, vanavanemate juurde või lihtsalt maakoju, katsu energiasäästu ja -ohutust meeles pidades alati pistikupesast välja tõmmata kõik suuremad elektritarbijad. Telekad, arvutid, printerid ja paljud teised elektriseadmed tarbivad voolu ka siis, kui sa neid ei kasuta.

4. Kokka kodus nutikalt

Selleks, et jõululaud oleks rikkalik ja lookas, asub köögitoimkond tavaliselt tegutsema juba hommikul. Usinad kokad võiksid meeles pidada, et kõik toidud küpsevad kiiremini siis, kui potil-pannil on kaas peal. Pliidil tasub valida alati õige suurusega raud ning ahju kasuta vaid suuremate roogade valmistamiseks. Kõik väiksemad soojendamised saab ära teha ka energiasäästlikumas mikrolaineahjus.

5. Tee loodusele jõulukingitus

Kui puhas loodus on sinu jaoks oluline ning oled valmis panustama selle hoidmisesse, siis vaata pühade puhul üle oma kehtiv elektrileping ning vali Roheline Energia, mis tagab, et ostad 100% taastuvatest energiaallikatest toodetud elektrit. Mida rohkem on Rohelise Energia kliente, seda suuremaks kasvab taastuvenergia osakaal elektritootmises ja seda vähem paiskub elektritootmisel õhku süsihappegaasi.

/-/doc/8457332/news/rohelised-joulud