Uudised

Eesti Energia ideekonkursil The Pitch selgus 10 finalisti

Rahvusvahelisel ideekonkursil [Enefit Idea Hub – The Pitch](https://ideahub.enefit.com/) selgus eile õhtul 10 finalisti, kes jätkavad tööd selle nimel, et arendada oma idee koos Eesti Energiaga toimivaks äriks.

Tänavune konkurss otsib innovaatilisi ideid uute teenuste ja neid toetavate tehniliste lahenduste väljatöötamiseks kolmes suures valdkonnas: nutikas transport ja teenused ning tark linn.

Eesti Energia juhatuse liikme Margus Valsi sõnul on pea kõigil finaali pääsenud ideedel teostumise korral potentsiaal olla edukas mitte ainult oma koduriigis, vaid ka ettevõtte koduturgudel Balti- ja Põhjamaades ning Poolas, kus elab kokku üle 60 miljoni inimese.

„Tänavuse ideekonkursi finalistide selgitamine oli mullusest märksa keerukam mitte ainult esitatud ideede arvu kahekordistumise, vaid eeskätt sisulise kvaliteedi tõusu tõttu,“ ütles Vals.

„Žürii ülesanne oli meeldivalt raske, sest põnevaid, ent samal ajal äriliselt perspektiivikaid ning reaalseid probleeme lahendavaid ideid oli rohkem kui finaalikohti.“

Kümne finalisti seas on kaheksa ideed Eestist ning üks Lätist ja Leedust. Finalistidest viis keskendub nutikate teenuste, neli targa linna ja üks elektritranspordi arendamisele.

Finalistid jätkavad Enefit Idea Hubi mentorprogrammis, kus nende ideed aitavad arendada 16 energeetikavaldkonna tippspetsialisti. 30 000 euro suuruse auhinnafondiga konkursi võitjad selguvad 21. jaanuaril.

The Pitchi poolfinaali žüriisse kuulusid Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter ning ettevõtte äri ja infotehnoloogiajuht Agnes Roos, Elektrilevi juhatuse esimees Jaanus Tiisvend, Eesti äriinglite võrgustiku tegevjuht Anu Oks ja Ampler Bikes asutaja Ardo Kaurit.

Enefit Idea Hub – The Pitch 10 edasipääsejat:

AirFrame Aknaraam, mis töötab soojust tagastava ventilatsioonina ning aitab parandada hoonete sisekliimat ja hoida kokku energiat.

COOLify Mobiiliäpp klientidele oma CO2 emissioonide neutraliseerimiseks. Nt kui inimene lendab lennukiga, saab äpist endale osta vastava koguse CO2 kvooti. Kvootide müügist teenitud raha eest ehitatakse PV-park. Kogu PV-parkide kasum investeeritakse uute PV-parkide rajamisse.

Elektrilevi Storm App Elektrilevi äpp, mis annaks kasutajale personaalset infot nende elektrikatkestuse kestvuse, oodatava elektri taastamise aja ja lähima elektriga varustatud avaliku koha osas.

Multi-Fuse Tark ja kaugjuhitav peakaitse, et võrguettevõte saaks klientide vahel vastavalt vajadusele reaalajas peakaitse suurust muuta ning vajadusel ka lühiajaliselt suurendada. Täiendavalt annab klientidele võimaluse ise kaugjuhitavalt peakaitset juhtida.

NutiParkla Vabade parkimiskohtade monitooring sensorite ja pildituvastusega ning info edastamine läbi rakenduse. E-mobility rakenduse lisakiht/lisaväärtus.

Shared Corporate Cars Rentida ettevõtete autosid välja ajal kui ettevõtted neid ise ei kasuta. Nt teha Eesti Energia autod õhtu- ja öötundidel lühiajalise rendi autodeks.

Smart Pole Varustada elektripostid anduritega, mis annavad märku, kui post on tuulest või näiteks avariist tingituna kõver. Seeläbi saab ennetavalt posti välja vahetada ja tõuseb võrgu töökindlus. Andurid aitavad ka määrata rikete asukohta.

Smart Residential Heating Solutions Tarkvara, mis leiab optimaalse küttelahenduse etteantud parameetrite järgi, sh võtab arvesse keskkonnamõjusid.

The Power Bank Park Panna käidavatesse kohtadesse akupangad, mida inimesed saaksid vajadusel rentida.

Virtual Assistant Müügiinimeste koolitusalgoritm, mis annab soovitusi, kuidas klientidega suhelda ja mida igale konkreetsele kliendile pakkuda.