Uudised

Eesti Energia maksujalajälg ulatus Eestis mullu ligi 200 miljoni euroni

Eesti Energia tasus eelmisel aastal Eestis makse 104,8 miljoni euro eest ning kogus ja vahendas maksuhaldurile veel 94,7 miljonit eurot, mis tegi kontserni maksujalajäljeks Eestis 199,5 miljonit eurot.

Võrreldes 2017. aastaga suurenes kontserni maksujalajälg Eestis ligi 10 protsenti. Tasutud maksude suurenemist mõjutas peamiselt 2017. aasta detsembris Eestis välja makstud dividendid, millelt arvestatud tulumaksu tasus ettevõte 2018. aasta jaanuaris.

Eelmisel aastal tasutud 66,2 miljoni euroga oli Eesti Energia kontsern suurim tööjõumaksude maksja Eestis. Tööandja tasus tööjõumakse 41,4 miljonit ning pidas töötajatelt kinni 24,8 miljonit.

Tasutud maksud on maksud, mille koormuse kandja on Eesti Energia. Kogutud maksud on maksud, mille puhul Eesti Energia täidab vahendaja rolli: kogub maksud kokku tarbijatelt ja töötajatelt ning kannab need üle maksuhaldurile.

Maksujalajälg on näitaja, mis väljendab ettevõtte panust ühiskonda maksude maksmise kaudu. Eesti Energia peab oma kohustuseks tasuda kõiki makse õigesti ja õigeaegselt, andes selle kaudu oma õiglase panuse nende riikide majandusse, kus ta tegutseb.

/-/doc/8457332/news/maksujalajalg.jpg