Uudised

Andekate Noorte Energiafondi juubelivoor ootab osalejaid

27. aprillist on avatud Eesti Energia ja Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu loodud Andekate Noorte Energiafondi kevadine taotlusvoor. Juba 10. korda saavad Ida-Virumaa noored fondi kaudu taotleda toetust huvitegevuseks. Taotlusvoor jääb avatuks 20. maini 2018.

„Energeetika valdkonna ja maakonna jätkusuutliku arengu tagamiseks vajame nii täna kui ka tulevikus andekaid ja innovaatilise mõtlemisega noori. Loodame sel korral näha rohkem tehnika- ja teadusvaldkonnaga seonduvaid projekte ja noori, kellel on huvi inseneriteaduste, tehnoloogia ning info- ja kommunikatsioonitehnoloogia valdkonna vastu. Julgustan kõiki kasutama võimalust - noorte innustamiseks annab Eesti Energia juubelivoorus eristipendiumi silmapaistvate tulemuste eest tehnika- ja teadusvaldkonnas,“ sõnas Enefit Energiatootmise juhatuse esimees Mart Proos.

Andekate Noorte Energiafondist on võimalik taotleda toetusi 7-19-aastastele Ida-Virumaa noortele nende huvitegevuse arendamiseks olümpiaadidel, konkurssidel ja spordivõistlustel osalemiseks, teaduse- ja tehnikaalaste teadmiste arendamiseks ning huvialaga seotud vahendite soetamiseks. Taotlusi on oodatud esitama noored ise, nende vanemad, õpetajad ja huviringide juhid. Taotlusankeet ja osalemistingimused on kättesaadavad Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu kodulehel.

„Alates 2013. aastast, mil fond loodi, on Andekate Noorte Energiafondi stipendiumi pälvinud 192 Ida-Virumaa tulevikutegijat, kellest 51 said stipendiumi eelmisel aastal. Kokku oleme fondi kaudu maakonna noorte arengusse panustanud ligi 45 000 eurot. On rõõm näha, et paljud meie stipendiaadid on oma tegevuste eest tunnustust pälvinud ka üleriigiliselt ja rahvusvaheliselt. Näiteks eelmises stipendiumivoorus toetuse pälvinud Pipi Triinu Nõmmiste saavutas line-tantsu maailmameistrivõistlustel hiljuti esikoha. Varasemate aastate stipendiaatide seas on ka noori, kes on nüüdseks juba kunagi stipendiumi saanud valdkonnas ülikooliteed alustanud,“ märkis Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu tegevdirektor Arno Rossman.

Energiafondi asutas Eesti Energia koostöös Ida-Virumaa Omavalitsuste Liiduga 2013. aastal ja selle eesmärk on toetada piirkonna noorte huvitegevust. Aastas jagab energiafond Ida-Virumaa noorte huvitegevuse toetuseks 9 000 eurot, millest 5000 eurot on Eesti Energia panus teadus- ja haridusvaldkonna projektideks ning 4000 eurot Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu panus muuks huvitegevuseks. Andekate Noorte Energiafond jagab toetusi kaks korda aastas – kevadel ja sügisel. 2018. aasta kevadvooru toetused jagatakse välja juunis.

Lisainfo
Image