Uudised

Eesti Energia mobiiliäpp sai järjekordse rahvusvahelise tunnustuse

Suurbritannia ajakiri Capital Finance International tunnustas Eesti Energia mobiiliäppi auhinnaga „[2017 Best Energy-Saving App Baltic Award.](http://cfi.co/awards/europe/2018/eesti-energia-best-energy-saving-app-baltics-2017/)“ Auhind anti IT-valdkonnas eesrindlike ning kliendi mugavust väärtustavate teenuste ja lahenduste loomise eest.

Eesti Energia energiamüügi Eesti turu juht Jaak Jõgi rõõmustas, et koostöös ASA Quality Services ja Netgroup’iga tehtud lahendus on saanud järjekordse rahvusvahelise tunnustuse osaliseks. „Eesti Energia äpiga on võimalik vaadata tarbimisajalugu, teha võrdlusi ning jälgida ka börsihinda. Kogu Eesti on üle viidud kaugloetavatele tunnipõhistele elektriarvestitele, mistõttu jõuab info elektritarbimisest äppi automaatselt, ilma et klient midagi tegema peaks. Äpi kasutamise lihtsus toob oma tarbimisest huvitatud kliente sinna tihti tagasi. Võrreldes Eesti keskmise äpiga on 20 000 unikaalset kasutajat kuus kindlasti tugev tulemus,“ tõdes Jõgi.

Eesti Energia uuendas oma mobiiliäppi eelmise aasta lõpus ning pakub nüüd elektritarbimise jälgimise võimalust ka äriklientidele. Äpp kuvab järgmise päeva elektri börsihinda ning elektritarbijad saavad enda tarbimist planeerida vastavalt elektri turuhinnale, ajatades näiteks seadmed tööle siis, kui elektri hind on kõige soodsam. „Iga kilovatt-tund, mis säästetakse tarbimise arvelt, kajastub otseselt elektriarvel. Elektri tarbimise vähendamise hinnanguline mõju võib arvele olla kuni 20%. Seega on Eesti Energia äpp kasulik abimees oma tarbimise juhtimisel,“ selgitas Jõgi.

Aasta tagasi valiti Eesti Energia mobiiliäpp World Government Summitil parimaks mobiilseks teenuseks keskkonna kategoorias.

/-/doc/8457332/news/app

Lühidalt Eesti Energia mobiiliäpist

Eesti Energia mobiiliäppi iseloomustavad lihtsus, selgus ja kasutajasõbralikkus. Avalehele saab iga kasutaja lisada endale meelepärase info: näiteks oma elektritarbimise, arve seisu ning elektri börsihinna. Äpi avalehele saab kuvada kõik enda nimel olevad tarbimiskohad. Nõnda on kiirelt ja mugavalt ühes kohas olemas ülevaade kõikide majapidamiste ja ettevõtete elektritarbimisest ja arvetest. Uuenenud äpist on võimalik tunnise täpsusega vaadata, kuidas on elektritarbimine ajas muutunud ning võrrelda nädala, kuu või aasta lõikes oma tarbimist. Nii näeb kasutaja täpselt, millist mõju on arvetele avaldanud näiteks leibkonna suurenemine, energiasäästlikumad kodumasinad või kütteperioodi algus.

Nutikat rakendust saavad kasutada kõik Eesti Energia era- ja ärikliendid. Ärikliendid saavad mobiiliäppi sisse logida Mobiil-ID’ga, erakliendid ka viitenumbri ja isikukoodiga.

Lisainfo: www.energia.ee/app