Uudised

Eesti Energia ja Ida-Virumaa Omavalitsuste Liit tunnustasid piirkonna andekaid noori

Täna toimus Kukruse mõisas Ida-Virumaa Andekate Noorte Energiafondi üritus, mille käigus jagasid Eesti Energia ja Ida-Virumaa Omavalitsuste Liit välja stipendiumid 25 noorele kogusummas 4900 eurot.

Enefit Energiatootmise juhatuse esimehe Tõnu Aasa sõnul on tal hea meel, et noored on aktiivselt kinni haaranud neile avanenud võimalusest ja stipendiumikonkursil osalesid. „Taotlustega tutvudes paistis eriti välja huvialade mitmekesisus ning noorte pühendumine valitud huvialale ja püstitatud eesmärkidele. Ma loodan, et toetus innustab noori veelgi kindlamalt oma unistuste poole püüdlema ja me kuuleme nende noorte nimesid tulevikus veel. Kogemus näitab, et väga paljud noored, kes on olnud aktiivsed ja edukad spordis ning kaunites kunstides, on olnud hiljem aktiivsed ja edukad ka ettevõtluses või neist on saanud edukad juhid. Seetõttu on mul lootust, et põlevkivienergeetika võib tulevikus saada siit endale täiendust,“ lisas Tõnu Aas.

/-/doc/8457332/news/andekad_noored2_800x500.jpg

Ida-Virumaa Andekate Noorte Energiafondile laekus kevadel 63 taotlust noortelt üle terve Ida-Virumaa. Neljaliikmeline fondi nõukogu, kuhu kuuluvad Eesti Energia ja kohalike omavalitsuste esindajad, valis välja 25 taotlejat, kelle huvitegevust otsustati stipendiumiga toetada.

Enim stipendiume läks noortele, kes tegelevad spordiga, kuid samuti toetati noorte arengut muusika-, kultuuri- ja kunstivaldkonnas. Noorimaks stipendiumisaajaks oli 9-aastane iluuisutaja Jekaterina, vanim toetusesaaja oli 19-aastane Kain-Theodor, kes tegeleb heliloominguga. Valiku tegemisel võeti arvesse nii noorte seniseid saavutusi kui ka tulevikuambitsioone ning ka seda, kuidas toetus seatud eesmärkide saavutamisele kaasa aitab.

„Teame, et andekaid noori leidub Ida-Virumaa erinevates paikades. Sel korral laekus enim avaldusi just Narvast, Kohtla-Järvelt ja Sillamäelt, kuid stipendiaatide seas on ka Vaivara, Lüganuse ja Iisaku valla noori. Need, kes tänavu ei saanud toetust, peavad teadma, et nende unistus ja nende hobi on kindlasti oluline ja märkimisväärne. Me jätkame andekate noorte energiafondi tööd ja järgmises voorus saavad nad taas toetust taotleda,“ ütles Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu tegevdirektori Arno Rossman.

Energiafondi asutas Eesti Energia koostöös Ida-Virumaa Omavalitsuste Liiduga 2013. aastal ja selle eesmärk on toetada piirkonna noorte huvitegevust. Aastas jagab Energiafond Ida-Virumaa noorte huvitegevuse toetuseks 9000 eurot, millest 5000 eurot on Eesti Energia panus ja 4000 euroga toetab fondi Ida-Virumaa Omavalitsuste Liit. Andekate Noorte Energiafond jagab toetusi kaks korda aastas, praeguseks on fondi toetust saanud ligi 200 noort ning järgmine taotlusvoor avatakse 2017. aasta sügsel.