Uudised

Eesti Energia tuulepargid tootsid jaanuaris 70% rohkem elektrit kui aasta varem

Kui möödunud aasta jaanuaris tootsid Eesti Energia Aulepa, Narva, Paldiski ja Virtsu tuulepargid ligikaudu 12,4 gigavatt-tundi taastuvelektrit, siis käesoleva aasta jaanuaris oli toodang 21 gigavatt-tundi. Niipalju elektrit tarbivad aasta ajaga 8500 keskmist kodumajapidamist.

Eesti Energia taastuvenergiaettevõtte Enefit Taastuvenergia juht Innar Kaasik selgitas korraliku toodangut heade tuuleoludega. „2017. aasta jaanuarit iseloomustas puhanguline ja erinevatel päevadel väga tugev tuul. Parima tuuleenergia toodangu tagab stabiilselt tugev tuul, kuid suutsime edukalt ka puhangulist tuult kasutada,“ rääkis Kaasik.“ „Kuna Enefit Taastuvenergial on tuulepargid üle Eesti, siis oli toodang hea ka erinevatest ilmakaartest puhuvate tuulte korral,“ lisas Innar Kaasik.

Kaks Eesti Energia hüdroelektrijaama – Keila-Joa ja Linnamäe – tootsid jaanuaris kaks korda rohkem elektrienergiat, kui möödunud aasta samal perioodil. Kui 2016. aasta jaanuaris oli hüdroelektrijaamade toodang 293 megavatt-tundi, siis käesoleva aasta jaanuaris tootsid kaks jaama 577 megavatt-tundi taastuvelektrit.

Iru, Paide ja Valka koostootmisjaamades jaanuaris toodetud elektri ja soojuse hulk vähenesid võrreldes möödunud aasta jaanuariga, kuna ilm oli see aasta soojem ja koostootmisjaamade koormused seetõttu väiksemad.

Enefit Taastuvenergia on Eesti Energia kontserni taastuvenergia üksuseid koondav ettevõte. Enefit Taastuvenergia haldab Aulepa, Narva, Paldiski ja Virtsu tuuleparkisid ning Keila-Joa ja Linnamäe hüdroelektrijaama. Samuti opereerib ettevõte Iru elektrijaama, kus energiat toodetakse sega-olmejäätmetest ja gaasist. Ettevõtte portfelli kuuluvad ka Paides ja Valkas asuvad elektri ja soojuse koostootmisjaamad, mis kasutavad põhikütusena biomassi.