Uudised

Erkki Raasuke lahkub Eesti Energia nõukogust

Seoses Erkki Raasukese asumisega Nordea ja DnB panga Baltikumi juhi kohale 2017. aasta jaanuarist lahkub senine nõukogu esimees käesoleva aasta lõpus Eesti Energia nõukogust. Raasuke jätkab nõukogu esimehe kohustuste täitmist seni, kuni aktsionäride üldkoosolek on määranud uue nõukogu liikme .

Nõukogu liikmete määramise pädevus on Eesti Energia aktsionäride üldkoosolekul, mis on ettevõtte kõrgeim juhtimisorgan. Eesti Energia ainuaktsionär on Eesti Vabariik, keda aktsionäride üldkoosolekul esindab rahandusminister.

"Ma tänan Eesti Energia nõukogu ja juhatust suurepärase koostöö eest! Oleme tulnud viimase kahe aastaga läbi üsna keerulistest oludest, aga täna vaatab Eesti Energia optimistlikult edasi ja otsib võimalusi kasvuks ja äritegevuse laiendamiseks. Eesti Vabariigi suurima strateegilise äriühinguna on Eesti Energia roll suurem, kui lihtsalt oma ärieesmärkide täitmine. Tänane juhtkond täidab seda rolli suure vastutustundega," sõnas Erkki Raasuke.

Erkki Raasuke määrati Eesti Energia nõukogu liikmeks 2014. aasta augustis ning sama aasta septembrist on ta olnud nõukogu esimees. Lisaks Erkki Raasukesele kuuluvad Eesti Energia nõukokku Väino Kaldoja, Ants Pauls, Veiko Tali, Danel Tuusis, Rannar Vassiljev, Meelis Virkebau ja Märt Vooglaid.