Uudised

ENTRUM Virumaa superfinaalis astub üles 110 Ida- ja Lääne-Virumaa noort

Täna, 11. aprillil astuvad Tartu Ülikooli Narva Kolledžis toimuval ENTRUM superfinaalis üles 110 Virumaa noort 30 parimast ENTRUM Virumaa hooajal algatatud start-up´ist. Neli kuud ENTRUM inkubatsioonisprogrammis arendatud noorte ideid asub hindama ENTRUM peažürii. 5. mail 2015 kuulutatakse välja hooaja peavõitja, kes pälvib Eesti Energia stardistipendiumi ning Eesti ettevõtlikumate koolinoorte tiitli.

ENTRUM Virumaa hooaja alguses startis programmiga pea 400 Ida-ja Lääne-Virumaa noort, kellest praeguseks hetkeks on võistlustules 110 noort 30-st erinevast start-up´ist. Lääne-Virumaalt pääses superfinaali 74 noort 17 start-up´iga ning Ida-Virumaalt 36 noort 13 start-up´iga. Enim ideid on info-ja kommunikatsioonitehnoloogia valdkonnast, kus kokku on 17 ideed. Elustiili valdkonnas võistleb 8 ning inseneeria, energeetika ja põlevkivi valdkonna 5 ideed.

„Veel viis kuud tagasi poleks paljud Virumaa noored uskunud, et nad saavad ja suudavad iseseisvalt oma elu paremaks muuta käivitades ja viies ellu algatusi, mille nurgakiviks on nende enda ja neid ümbritsevate inimeste huvid ja vajadused. On väga positiivne kuulda noorte käest, kuidas nad avastasid, et selleks, et elu paremaks muuta ei pea ootama initsiatiivi kellegi teise poolt. Piisab sinu enda soovist ja valmidusest tegutsema hakata. ENTRUM-is said nad eelkõige enesekindlust, oskusi ja kontaktvõrgustiku, et hakata ise tegutsema. Kõik noored, kes pääsesid finaali ongi juba võitjad, sest just nemad on Virumaa kõige väärtuslikum kapital. Tänu nendele ettevõtlikele noortele saab Virumaa edasi areneda ja kogu Eesti eestvedajaks muutuda,“ kommenteeris ENTRUM tegevjuht Darja Saar.

Noorte ideid hakkab hindama ENTRUM peažürii kooseisus: Eesti Energia energiamüügi juht ja ENTRUMI nõukogu esimees Margus Rink, ajakirja Director peatoimetaja Taivo Paju, ettevõtja ja ENTRUM-i tänavune patroon Ülane Vilumets ja Põhjaranniku peatoimetaja Erik Gamzejev, Eesti Energia Tehnoloogiatööstuse juhatuse esimees Otto Richard Pukk, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse direktor Tiina Kalju, Eesti Energia Kaevandused juhatuse liige ja tootmisdirektor Erik Väli, Loov Eesti tegevjuht Eva Leemet, Haridus-ja Teadusministeeriumi üldhariduse osakonna juhataja Irene Käosaar, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja projektijuht Kadri Rist, Majanduse- ja kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu ekspert Kaupo Sempelson, Briti Saatkond Eestis esindaja Krislin Aedla.

Sissepääs ENTRUM Superfinaali on kõigile tasuta. Sündmuse ajavakavaga saab tutvuda SIIN.

  1. mail toimub Sillamäe Keskuses ENTRUM auhinnagala, kus selgub hooaja peavõitja, kes pälvib 3000.- euro suuruse Eesti Energia stardistipendiumi ning Eesti ettevõtlikumate koolinoorte tiitli 2015. Auhinna annab üle Eesti vabariigi president Toomas Hendrik Ilves isiklikult. Lisaks premeeritakse ka valdkonna ja piirkonna parimaid start-up´e ning välja kuulutatakse ka rahvalemmik.

Kõigi 30 ENTRUM superfinaalis üles astuva start-up´iga saad tutvuda ENTRUM-i veebilehel.

Rahvusvaheliselt tunnustatud ja mitmete tiitlitega pärjatud Eesti Energia ettevõtlikkusideede konkurss ja arenguprogramm ENTRUM on 2010. aastal Eesti Energia poolt algatatud ning koostöös Majandus-ja Kommunikatsiooniministeeriumiga ning Eesti Kaubandus-Tööstuskojaga ellu viidav üleriigiline konkurss ja arenguprogramm. ENTRUM on suunatud 13. -19. aastastele koolinoortele, et kasvatada neis ettevõtlikku meelt ning innustada neid ise oma elu juhtima. Tehes aastatel 2010-2015 ringi peale kogu Eestile on ENTRUM arendanud ettevõtlikkust ligi 2700 noores ning toonud ellu üle 650 ettevõtliku idee Eesti hüvanguks.