Uudised

Eesti Energia nõukogu esimeheks valiti Erkki Raasuke

Eesti Energia nõukogu koosolekul valiti nõukogu uueks esimeheks Erkki Raasuke. Seni nõukogu juhtinud Jüri Käo lahkumisavalduse rahuldas rahandusminister Jürgen Ligi möödunud nädalal. Ühtlasi kinnitas nõukogu Eesti Energia auditikomitee uuenenud koosseisu. Komiteesse kuuluvad Kaie Karniol, Kalle Palling, Meelis Virkebau ja Märt Vooglaid. Auditikomitee on neljaliikmeline ning selle peamine ülesanne on nõukogu toetamine järelvalveküsimustes.

„Nõukogu uue esimehena soovin kõigepealt avaldada tänu Eesti Energia nõukogust lahkunud liikmetele. Nõukogu pikaaegne juht Jüri Käo on olnud väga abivalmis ja toetav. Tänan ka Meelis Atoneni, Andres Saamet ja Olari Taali tehtud töö eest,” sõnas Raasuke. „Esimene koosolek on just lõppenud ja kinnitan, et nõukogu on täis töötahet,” lisas ta.

Erkki Raasuke nimetati Eesti Energia nõukogusse 1. augustil. Tema põhitööks on LHV Grupi juhtimine. Aastatel 2012-2013 töötas Raasuke majandus- ja kommunikatsiooniministri nõunikuna, olles samaaegselt ka Estonian Airi nõukogu esimees. Aastatel 1994-2011 töötas ta Swedbank grupis. Erkki Raasuke on omandanud majandusalase kõrghariduse Tallinna Tehnikaülikoolis.

Eesti Energia nõukogusse kuuluvad lisaks Raasukesele Indrek Kaju, Toomas Luman, Kalle Palling, Danel Tuusis, Meelis Virkebau ja Märt Vooglaid.