Uudised

Pooled selle suve jooksul asendatavatest Elmo laadijatest on tänaseks uuendatud

Eesti suurim elektriautode laadimisvõrk Enefit Volt paigaldab sel suvel 38 uut kiirlaadijat, vahetades välja samas asukohas varem Elmo võrku kuulunud laadijad. Paigaldustööd said alguse juunis ning tänaseks on uuendatud 19 laadijat.


Image

Enefit Volti äriarendusjuhi Kert Pääbo sõnul on suvel paigaldatavad laadijad osa pikemast plaanist. „Oleme võtnud sihiks 2024. aasta lõpuks välja vahetada 79 endist Elmo laadimispunkti üle Eesti. Pooled nendest saavad uuendatud käesoleva suve jooksul, hakates pakkuma laadimisvõimalust 76 elektrisõidukile," ütles Pääbo.

Laadimispunktid paiknevad nii Tallinna ja Tartu magalarajoonides kui suuremates maapiirkondades, kus on kasvav vajadus laadimislahenduste järele. Võrreldes varasemaga võimaldavad uued laadijad laadida kaht CCS-laadimisstandardiga autot korraga.

„Rohkem kui kümme aastat tagasi paigaldatud Elmo laadijate asendamine moodsate ja tänapäeva elektriautodele sobivate laadijatega on osa meie plaanist avalikku laadimisvõrku laiendada. Samal ajal saame tuua elektriautode laadimise lähemale ka nendele inimestele, kes elavad kortermajades või linnapiirist väljaspool,“ selgitas Pääbo.

Uue ja kaasaegsema ilme saanud laadijaid võib juba silmata Tallinnas, Padisel, Märjamaal, Vormsil, Emmastes, Salmes, Lümandas, Kuivastus, Lihulas, Karksi-Nuias ja Kilingi-Nõmmes. Nii vahetatud kui vahetamisele minevate laadijate täpsemaid asukohti vaata kaardilt.

Lähikuude jooksul saab värskenduskuuri läbinud laadimispunkte näha ka Paides, Rakveres, Tartus, Jõgeval, Rõngus, Värskal, Kohtla-Järvel ja mitmetes teistes Eestimaa paikades.

Enefit Volt on Eesti suurim elektriautode laadimisvõrgustik. Sajaprotsendiliselt rohelisel elektril põhinev võrk areneb pidevalt, pakkudes kiiret ja ülikiiret laadimist nii CCS, CHAdeMO, kui universaalse Tüüp2 laadimisstandardiga elektriautodele.