Uudised

Uuel aastal saab Enefiti kiire internetiga liituda ligi 20 000 aadressil

Eesti Energia tütarettevõte Enefit Connect rajab uue põlvkonna valguskaablivõrku, mis toob kodudeni ülikiire interneti- ja teleteenuse. Ettevõte avalikustas oma kodulehel 2023. aasta plaanid, mille kohaselt laieneb kaasaegne võrk veel 4 maakonda – Järva, Hiiu, Jõgeva ja Põlva ning on seeläbi kättesaadav pea üle terve Eesti.

Tänapäeva elu on ilma internetita üsna keeruline kui mitte võimatu ette kujutada. Üha enam tuleb juurde ka seadmeid ja rakendusi, mis internetiühendust vajavad. Seetõttu on stabiilne valguskaablil põhinev võrguühendus, mis ei sõltu teiste kasutajate arvust, ilmast ega levist parim valik. Enefiti kiire interneti kasuks on tänaseks otsustanud juba üle 13 000 kliendi.

„Kiire valguskaablil jooksev internet on meie tulevik, mille kättesaadavus peaks olema laialdane. Läbi kiire interneti- ja televisioonivõrgu arendamise aitame Eesti elanikel paremini hakkama saada ning muudame eluolu mugavamaks. Kodukontoritest töötamisel või siis koolitükke tehes on toimiv võrguühendus üha olulisem. Meie eesmärk on oma teenust üha nutikamalt ja personaalsemalt lahendada, et klientide vajadustele ja ootustele veelgi paremini vastata,“ ütles Enefit Connecti juhatuse esimees Jaanus Tiisvend.

Uute liitumisvõimaluste loomisel lähtub Enefit Connect sellest, kuhu on võimalik luua vähima kuluga suurim arv liitumisvõimalusi.

Enefit Connecti sidelahenduste projektijuht Mait Rahi sõnul peab ettevõte alati vaatama kulu, mida ühe aadressipunkti väljaehitamiseks on vaja teha. Vahel tuleb ette olukordi, kus külakeskustest kaugemale jäävate majapidamisteni valguskaabel jõuda ei pruugi. Siinkohal maailm veel ei lõpe, sest hea tahtmise juures saab tee ühenduspunktini ka omal käel luua. Just nii toimisid Voose küla elanikud, kes kaevasid kiire internetiga liitumisvõimaluse tekitamiseks ühenduspunktini sõna otseses mõttes kraavi. „Voose külaseltsi tegevus on suurepärane näide sellest, kuidas toimekas kogukond tekitab ise liitumisvõimaluse. Tervitame selliseid ettevõtmisi väga ning tõsise huvi korral anname ka nõu, kuidas vajalikke toiminguid korraldada,“ lisas Rahi.

Voose küla elanike looga on võimalik lähemalt tutvuda Eesti Energia blogis. Rohkem infot Enefiti kiire interneti ja liitumise kohta leiad Eesti Energia kodulehelt.