Uudised

Eesti Energia viib kõik keskmist börsihinda arvestavad paketid üle tunnipõhisele hinnasüsteemile

Eesti Energia toob septembrist kõik vanemat tüüpi börsipaketi kliendid üle tunnipõhisele hinnastamisele. Muudatus toimub klientide jaoks automaatselt ja kõiki mõjutatud kliente teavitatakse kirja teel.

Kui elektriturg 2013. aastal avanes, ei olnud Eesti veel kaetud kaugloetavate arvestitega ning sõlmida sai vaid päeva või öö keskmise börsihinna alusel börsipakette. Kaugloetavate arvestite projekt lõppes aastal 2017. Alates sellest ajast ei ole olnud võimalik vanemat tüüpi paketti küll valida, ent keskmise börsihinna pakett jäi paljudele klientidele kehtima.

“Oleme kliente teavitanud paketi uuendamise võimalusest, aga näeme, et inimesed ei ole pigem olnud altid muudatust tegema. Meil on hea meel, et saame klientide tagasisidest lähtuvalt muudatuse ära teha automaatselt ja juba oodatust varem. Uut tüüpi tunnipõhise hinnastamisega pakett võimaldab börsipaketi klientidel varasemast rohkem oma tarbimist jälgides kulusid kokku hoida, kasutades elektriseadmeid või küttesüsteemi soodsama hinnaga tundidel,“ selgitas Eesti Energia juhatuse liige Agnes Roos .

Kõik vanemat tüüpi paketis kliendid, keda on kokku ligi 50 000, saavad personaalse teavituse ning lepingu muutmiseks ise midagi tegema ei pea.


Image

Samas näitavad elektrituru trendid, et lähikuudel ei ole börsihinna langust oodata. Kõrget börsihinda põhjustab soodsa taastuvenergia puudujääk, mistõttu tuleb tarbimine katta kallimatest allikatest toodetud elektriga.

„Arvestades elektriturul toimuvat mõistame ka neid kliente, kes ei soovi börsihindu jälgida ja tarbimist ajastada. Sellisel juhul soovitame fikseeritud hinnaga pakette, mis annavad südamerahu, et lepinguperioodi jooksul kokkulepitud hind ei muutu,“ märkis Roos.

Tutvu oma elektrilepinguga