Uudised

Uute nõukogu liikmete ja nõukogu esimehe määramine

Eesti Energia AS ainuaktsionäri erakorraline üldkoosolek 10. mail 2022. aastal määras uue nõukogu koosseisu alates 12. maist 2022 volitustega 3 aastaks. Nõukogu koosneb järgmistest liikmetest: Anne Mere, Taavi Tamkivi, Tarmo Porgand, Ahti Kuningas, Andres Liinat, Einari Kisel, Meelis Einstein. Nõukogu esimeheks määrati Anne Mere.

Väino Kaldoja, Ants Pauls, Ivo Palu, Raigo Uukkivi ei jätka nõukogu liikmetena. Uued liikmed on Anne Mere, Taavi Tamkivi, Tarmo Porgand, Ahti Kuningas.

Anne Mere on Fazer Eesti OÜ, Fazer Latvia SIA ja Fazer Lietuva UAB juhatuse liige, endine AS HKScan Estonia, AS HKScan Latvia ja UAB HKScan Lithuania juhatuse liige ning varasem AS Rakvere Lihakombinaat tegevjuht ja turundusjuht. Anne Mere on tööandjate esindajana ka Eesti Haigekassa nõukogu liige.

Taavi Tamkivi on Salv Technologies OÜ asutaja ja tegevjuht ning endine Wise Payments Limited Eesti filiaali vastavuskontrolli juht.

Tarmo Porgand on Rahandusministeeriumi riigivara osakonna juhataja asetäitja. Tarmo Porgand on ka AS Operail nõukogu liige (alates 2020) ning varasem Elering AS, AS Levira ja Riigi Kinnisvara AS nõukogu liige.

Ahti Kuningas on Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi transpordi asekantsler ning varasem majandusarengu asekantsler. Ahti Kuningas kuulub AS Tallinna Sadam nõukogusse alates septembrist 2017 (sh tütarettevõtte TS Shipping OÜ nõukogusse ja sidusettevõtte AS Green Marine nõukogusse) ja RB Rail AS nõukogusse (alates 2019).

Andres Liinat on endine AS Cleveron tegevdirektor ja varasem Tartu Ülikooli kantsler (2009-2017) ning omab pikaajalist ja mitmekülgset juhtimiskogemust nii avalikust sektorist kui erasektori äriühingutest (sh hotell Olümpia, Reval Hotelligrupp, Tallinna Kaubamaja ja Hansapank).

Einari Kisel on Tallinna Tehnikaülikooli Targa Linna Tippkeskuse strateegia ja partnerlussuhete juht (alates 2020), endine Maailma Energeetikanõukogu (World Energy Council) Euroopa regiooni juht ning varasem Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi energeetikaosakonna juhataja ja Eesti Energia AS energiakaubanduse direktor.

Meelis Einstein on AS Kunda Nordic Tsement tegevdirektor ja juhatuse liige (alates 2008), HeidelbergCement grupi Balti üksuste juht ning Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu juhatuse esimees (alates 2019).