Uudised

Enefit Greeni aktsiad on tänasest börsil kaubeldavad

Tallinn/Riia/Vilnius, Nasdaq Balti börsid, 21. oktoober 2021 – Nasdaq teatab, et täna noteeriti Nasdaq Balti börside põhinimekirjas Eesti taastuvenergiaettevõtte Enefit Green aktsiad (kauplemistähis: EGR1T). Ametlikult on aktsiad noteeritud Nasdaq Tallinna börsil.


Image

Enefit Greeni aktsiate börsil noteerimine on jätk ettevõtte aktsiate esmasele avalikule pakkumisele, mille käigus pakkus ettevõte aktsiaid Eesti, Läti ja Leedu jaeinvestoritele ning kutselistele investoritele valitud riikides. Enefit Greeni aktsiaid märkis rohkem kui 60 000 investorit ning pakkumine märgiti enam kui 4-kordselt üle. Kokku kaasas Enefit Green pakkumise käigus 175 miljonit eurot. 55% pakutud aktsiatest jaotati jaeinvestoritele ja ülejäänud 45% kutselistele investoritele. Ettevõtte ainuomanik enne aktsiate avalikku pakkumist oli Eesti Energia.

Enefit Greeni börsiteekonna helistasid esimese kauplemispäeva hommikul sümboolselt avatuks Eesti Vabariigi rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus, Eesti Energia nõukogu esimees Väino Kaldoja, Enefit Greeni nõukogu esimees Hando Sutter, Enefit Greeni juht Aavo Kärmas ja Nasdaq Tallinna börsi juht Kaarel Ots .

„Enefit Greeni aktsiapakkumises osales enam kui 4% kogu Eesti elanikkonnast. See märgib IPOs osalejate arvu absoluutset rekordit nii Eesti kui kogu Baltikumi börsiajaloos,“ ütles Nasdaq Tallinna juht Kaarel Ots. Otsa sõnul muudab börsil olemine Enefit Greeni veelgi läbipaistvamaks ja tuntumaks. „Ma usun, et see teekond saab olema põnev kõigi osaliste jaoks,“ lisas Ots.

„Enefit Greeni börsile tulekut on investorid võtnud vastu suure usaldusega – seda näitas rekordiline aktsiate märkimine, mis ületas kõige optimistlikumad ootused. Ettevõttel on nüüd kasvuplaani elluviimiseks parim võimalik mandaat,“ rõhutas rahandusminister ja Eesti Energia ASi omaniku esindaja Keit Pentus-Rosimannus. „Täna tähistame ka olulise teekonna algust kümnetele tuhandetele uutele väikeinvestoritele, et nad saaksid osa taastuvenergia tootmise eduloost,“ lisas Pentus-Rosimannus.

Enefit Greeni nõukogu esimees Hando Sutter märkis tulevikku vaatavalt, et inimesed vajavad üha rohkem rohelist elektrit. ,,Klientide ja investorite usk meisse on tugev tuul Enefit Greeni meeskonna purjedesse ja aitab väga palju kaasa sellele, et meil kõigil oleks tulevikus piisavalt rohelist elektrit. Enefit Greeni eesmärgid ei ole ainult Enefit Greeni ja Eesti Energia eesmärgid, vaid inimeste ühine ambitsioon puhtama tuleviku nimel,“ rääkis Sutter.

Enefit Greeni juhatuse esimehe Aavo Kärmase sõnul soovis ettevõte börsiletulekuga anda kõigile võimaluse rohepöördesse panustada ja ettevõtte kasvuloost osa saada. ,,Jaeinvestorite rekordiline huvi oli meie meeskonnale suureks üllatuseks, kuid samuti tunnustuseks senisele tegevusele ja väga selgele kasvuplaanile. See on tohutu usaldus, mille hoidmise nimel Enefit Greeni tiimiga igapäevaselt pingutame,“ kommenteeris Kärmas.

**Enefit Green** on Eesti Energia kontserni kuuluv taastuvenergia ettevõte, millele kuuluvad nelja turul – Eestis, Lätis, Leedus ja Poolas – kokku 22 tuuleparki, 38 päikeseelektrijaama, 4 koostootmisjaama, pelletitehas ja hüdroelektrijaam. 2020. aastal tootis ettevõte kokku 1,35 teravatt-tundi (TWh) elektrit. Loe rohkem:

**Nasdaq, Inc.** on maailma juhtiv kauplemis-, börsitehnoloogia-, noteerimis-, teabe- ja avalike ettevõtete teenuste pakkuja, tegutsedes kuues maailmajaos. Maailma esimese elektroonilise börsi loojana kasutatakse meie tehnoloogiat enam kui 85 väärtpaberiturul rohkem kui 50 riigis. Ligikaudu üks kümnest väärtpaberitehingust maailmas tehakse Nasdaqi tehnoloogia vahendusel. Nasdaq on koduks 4000 noteeritud ettevõttele, mille turuväärtus on kokku üle 15 triljoni dollari. Loe täpsemalt: [nasdaq.com](http://nasdaq.com/), [nasdaqbaltic.com](https://nasdaqbaltic.com/).

Lisainfo: Ott RaidlaNasdaq TallinnKommunikatsiooni- ja turundusjuht+372 5552 4824