Uudised

Ida-Virumaa talendid said tänavu suurema arenguimpulsi

Noor talent vajab energiat, ideid ja rahalist toetust nende elluviimiseks – seda viimast Andekate Noorte Energiafond juba 13. korda pakkuski.

Fondi sügisvooru stipendiumid on tänaseks pidulikult üle antud. Stipendiumi sai 30 noort Ida-Virumaa eri paikadest. Kokku on 2019. aasta jooksul Ida-Virumaa Andekate Noorte Energiafondist toetust saanud 65 andekat piirkonna noort kogusummas 14 840 eurot.

/-/doc/8457332/news/energiafondi_sygisvooru_stipendiaadid.jpg

Andekate Noorte Energiafondi sügisvooru stipendiaadid

Eesti Energia ja Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu loodud energiafondi seekordsete stipendiaatide seas oli rohkelt talendikaid noori: sportlasi, kelle nimed on meile juba tuttavad, karjääri alustavaid muusikuid ning tulevasi insenere ja teadlasi. Kokku laekus sügisvooru ligi 70 taotlust. Fondi nõukogu valis saatjate hulgast välja 30 rahalise toetuse saajat.

„Lõppev aasta ei olnud lihtne, põlevkivielektri tootmine on kahanenud ning energeetika sektor läbib kiireid ja olulisi muutusi, millega peame kohanema. Sellegipoolest jätkame kohalike noorte toetamist ja innustamist. Näeme noorte sihikindlust oma eesmärgi poole liikumisel ning soovime anda neile lisavõimaluse oma teadmiste ja oskuste arendamiseks. Tulevikus on just nemad Ida-Virumaa ja kohaliku ettevõtluse eestvedajad,“ sõnas Enefit Energiatootmise juhatuse esimees Mart Proos.

Andekate Noorte Energiafondist võivad toetusi taotleda 7–19-aastased Ida-Virumaa noored, et arendada enda huvitegevust, osaleda olümpiaadidel, konkurssidel ja spordivõistlustel, edendada teadus- ja tehnikaalaseid teadmisi ning soetada huvialaga seotud vahendeid.

Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimehe Eve Easti sõnul on kasu mõlemapoolne. „Taotluste suur arv näitab, et Ida-Virumaa Andekate Noorte Energiafondi tegevus on nähtav ja vajalik. Andekaid oma ala tegijaid on Ida-Virumaal palju. See teadmine annab ka meile lisamotivatsiooni tegutsemiseks ja regiooni arendamiseks. Selleks, et noortel oleks hea olla ning võimalus oma huvialaga tegeleda siin, kodu lähedal,“ lisas Eve East.

Energiafondi asutas Eesti Energia koostöös Ida-Virumaa Omavalitsuste Liiduga 2013. aastal ja selle eesmärk on toetada piirkonna noorte huvitegevust. Aastas jagab energiafond Ida-Virumaa noorte huvitegevuse toetuseks 9 000 eurot, millest 5000 eurot on Eesti Energia panus teadus- ja haridusvaldkonna projektideks ning 4000 eurot Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu panus muuks huvitegevuseks. Tänavu on toetus suurem tänu heade partnerite tehtud annetustele, mis tehti kingitusena Eesti Energia 80 aasta juubeli puhul.