Uudised

Naudi sõitu lendaval vaibal ja teisi talvemõnusid Kohtla Kaevanduspargis!

Mõnus talveilm on aidanud luua Kohtla Kaevanduspargi alale põneva talvekeskuse, kus saad nautida perega paarisaja meetri pikkust tuubilaskumist lumiselt aherainemäelt, sõita lendava vaibaga, uisutada muusika ja prožektoritulede saatel ning maitsta kaevurilõunat rikastusvabriku modernses kohvikus.

Ida-Virumaale sattudes tasub kindlasti seada sammud Kohtla Kaevandusparki, kus 1937. aastast tegutses allmaakaevandus. Tänaseks asub kaevanduspargis nii maa all kui maa peal interaktiivsete ekspositsioonidega põlevkivitootmist ja –energeetikat tutvustav väljapanek, mille kõrval ilutseb põnev talvekeskus.

Lumerõngasõit aherainemäel

Kohtla Kaevanduspargi direktor Andres Kraas rõõmustab, et ilus ilm on talvekeskuse loomisele korralikult kaasa aidanud – kaevanduspargi aherainemäest on saanud põnev lumine tuubimägi 150 meetri pikkuse laskumisraja ja mugavate tuubitõstukitega. Lisaks lumerõngale saavad huvilised laskuda nõlvalt ka oma lumelaua, suuskade või kelguga. Suuremad suusahuvilised leiavad põnevust kaevanduspargi kõrvale rajatud mitmekümne-kilomeetristelt murdmaa-suusaradadelt.

Lumesõit lendaval vaibal

Selle talve üheks põnevaimaks atraktsiooniks peab Kraas võimalust sõita lendaval vaibal ehk 8-kohalisel istumiskohtadega elastsel alusel, mida veab ATV mööda spetsiaalselt vaiba jaoks ehitatud lainetavat lumerada. „Oleme ehitanud kaevanduspargi kõrval asuvale staadionile spetsiaalse raja koos kunstlike mägede ja küngaste ning põneva sõidurajaga, mida ümbritseb pehme lumeala,“ selgitab Kraas. „Vaiba eesotsa on võimalik kinnitada oma nutiseade ning sellega oma vahvast sõidust lõbusaid jäädvustusi teha. Meile teadaolevalt on kaevanduspark ainuke koht Eestis, kus lendava vaibaga sõita saab!“

Vaata videost vahvaid sõiduelamusi:

Video vaatamiseks on vajalikud turunduslikud küpsised. Küpsiste õiguseid saad muuta . Videot saad vaadata ka Youtube'i keskkonnas.

Uisusõit valgustuse ja muusika saatel

Kaevanduspargi rikastusvabriku kõrval asub ka kaunis uisuplats, kuhu mahub muusika saatel liuglema ligi 60-70 inimest. „Soovi korral saab tiigi uisuplatsil ka hokit mängida. Tänu käredale pakasele on jää tiigil peegelsiledaks külmunud,“ lisab Kraas ning toob välja, et õhtuste uisusõitude ajal valgustab platsi ka korralik valgustus. Huvilistel on võimalik tulla kohale oma uiskudega või laenutada need kohapeal.

Kaevurisupp ja soe jook moodsas rikastusvabriku kohvikus

Kraas toob välja, et kõigil kaevanduspargi külastajatel on võimalik soovi korral kaevanduspargi riietusruume kasutada ning enda soojendamiseks rikastusvabriku kohvikut külastada. „Meilt on võimalik saada kõike alates maitsvast kaevurisupist kuni praadide ja soojade ahjust tulnud saiakesteni,“ räägib Kraas. „Nii saavad vanemad jälgida soovi korral oma laste talvesõitu ka kohviku klaasseina tagant või külastada hiljem koos lastega samas majas asuvat interaktiivset põlevkivi-ekspositsiooni.“ Külmemate ilmade korral on aga Kraasi sõnul veelgi põnevam seigelda kaevuri rongiga kaevanduspargi maa-alusel väljapanekualal ning tutvuda lähemalt endiste tootmisobjektidega, sest maa-aluses kaevandusalas on püsivalt plusskraadides temperatuur.

Eesti Energia klientidele on Kaevanduspargi perepiletid 20% soodsamad

/-/doc/8457332/news/kaevanduspark2.jpg

Kuidas kohale tulla?

Kohtla Kaevandusparki pääseb nii auto kui ka rongiga, mis peatub kolm korda päevas 15-minutilise jalutuskäigu kaugusel asuvas Kohtla-Nõmme rongipeatuses. „Kaevanduspargi territooriumil asub ka vanast administratiivhoonest ümber ehitatud konverentsikeskus ja hostel, kus on võimalik ööbida. Administratiivhoonet saab kasutada konverentsikeskusena, pidada seal talvepäevi või seminare ja koolitusi,“ selgitab Kraas kaevanduspargi võimalusi. Konverentsikeskuse ja 48-kohalise hosteli juurde kuulub ka soome saun. Samas pakutakse ka toitlustust, sh hommikusööki ööbijatele.

Gruppidel on kokkuleppel võimalik broneerida keskuse külastust neile sobival ajal, sõltumata lahtioleku aegadest. Samuti kehtivad peredele ja gruppidele mitmesugused soodustused.

/-/doc/8457332/news/kaevanduspark1.jpg