Uudised

Nädalavahetusel toimuvad Aidus veematk ja veespordivõistlused

Homme, 15. augustil oodatakse kõiki Aidu karjääri rajatavasse veespordikeskusesse, kus toimub veematk ning saab kaasa elada Aidu Cup’i veespordivõistlustele.

“Aidu veespordipäev on mitmes mõttes eriline üritus. Esiteks toimub see huvitavas paigas – endises põlevkivikarjääris, mis on pärast heakorrastustöid saanud omanäolise ilme. Teiseks on üritusel osalejatel võimalus kaldalt pinevaid võistlusi jälgida. Harva näeb ühe korraga nii mitme veespordiala jõukatsumisi,” ütles Aidu Veespordikeskuse juht Hardi Murula.

Tänavu juba kolmandat aastat toimuv Aidu veematk kulgeb 10 ja 20 km distantsil. Aidu veematka start antakse kell 13. Pärast veematka, kell 16 algab Aidu Cup. Selle raames toimuvad Eesti karikavõistlused veemotos ning teised veespordivõistlused. Meelelahutuslikku laadi on ettevõtete vaheline mõõduvõtt ehk draakonpaatide duell, samuti sõudmise ja aerutamise alaliitude presidentide omavaheline jõukatsumine.

Rohkem infot Aidu Cup’i ja veematka kohta leiad internetist www.aidu.ee.

Veematka korraldatakse Aidus juba kolmandat korda. Möödunud aastal osales sellel üle 100 inimese ning finišisse jõudis 45 paatkonda. Mullu peetud Aidu Cup’il oli kohal Eesti sõudjate paremik eesotsas Allar Raja ja Kaspar Taimsooga ning püstitati nii kanali sõude kui veemoto distantsi rekord.

Aidu veespordikeskus on endisesse Aidu põlevkivikarjääri rajatav spordi- ja vabaajakeskus, mida arendab SA Aidu Veespordikeskus koostöös Eesti Energiaga. Veespordikeskuse südameks on rahvusvahelistele nõuetele vastav sõude- ja aerutamiskanal, mille süvise rajas Eesti Energia. SA Aidu Veespordikeskus asutati 2011. aastal toonase Maidla valla, Eesti Olümpiakomitee, Eesti Sõudeliidu, Eesti Aerutamisföderatsiooni ja Eesti Veemoto Liidu poolt.