Uudised

Kuidas veenduda elektrimüüja usaldusväärsuses?

Tänasel elektriturul on klientidel võimalik teha valikuid paljude müüjate ja pakkumise vahel. Kuidas aga pakkumiste tulvas orienteeruda ja veenduda nii müüja usaldusväärsuses kui ka elektripakkumise sobivuses?

Uurisime oma klientidelt, mida on nende kogemuste põhjal usaldusväärse elektrimüüja valikul oluline tähele panna. Selleks küsitlesime 150 klienti, kes on olnud varem teiste elektrimüüjate kliendid, kuid nüüd sõlminud oma elektrilepingu Eesti Energiaga. Nende kogemuste põhjal anname Sulle viis soovitust.

1. Võrdle pakkumisi koos lisatasudega

Esiteks võta elektrimüüjate hinnapakkumisi võrreldes aluseks oma aastane elektritarbimine, sest näiteks suviti ja talviti on tarbimine väga erinev ning vaid kogu aastane tarbimine annab Sulle võrreldava ülevaate. Teiseks, ära unusta pakkumisi võrreldes erinevaid lisatasusid, mis Sinu tegeliku kW-hinna kujundavad – näiteks kuutasu, tasuline arve jm.

2. Sinu personaalne hinnasoovitus

Usaldusväärne elektrimüüja oskab soovitada ja põhjendada, kas Sulle sobib paremini päevahinnaga pakett või peaksid eelistama öö- ja päevatariifi. Need kliendid, kelle arvesti on vahetatud tunniarvesti vastu, saavad küsida oma elektrimüüjalt täiendavalt nõu ka tunnipõhise hinnaarvestuse kohta ja leida seeläbi endale sobivaima lahenduse.

3. Veendu arvelduse selguses

Lisatasude ja viiviste vältimiseks on oluline, et arved laekuksid õigeaegselt (nii elektri- kui ka võrguarved). Usaldusväärne elektrimüüja väljastab arved õigeaegselt ega küsi arvete väljastamise eest lisatasu.

4. Tutvu pakkumise tingimustega

Elektrimüüja pakkumist vastu võttes loe hoolega selle tingimusi. Oma lepingut muuta ja elektripaketti valida saad Sina ise – müüja ei tohi seda ise omavoliliselt teha, tal peab muudatuste tegemiseks olema Sinu nõusolek.

5. Lihtsad ja arusaadavad teenused

Veendu, et elektrimüüja poolt pakutud teenused ja protsessid on Sulle arusaadavad! Kui need jäävad Sulle arusaamatuks ja tunduvad keerulised, siis peab usaldusväärne müüja olema valmis jagama Sulle selgitusi ja nõuandeid, mis aitavad Sul parimaid valikuid teha.

Pea meeles, et Eesti Energia kliendina on Sinu elektriostuga seotud info ja parimad pakkumised alati mugavalt kättesaadavad nii e-teeninduses kui ka Eesti Energia mobiiliäpis.

Sõlmi elektrileping Eesti Energiaga siin