Uudised

Eesti Energia alustab tulevaste tippinseneride programmiga

Täna stardib Eesti Energia arenguprogramm Insenergia, mille raames saab 15 insenerialade tudengit teadmisi tipptehnoloogiaga seotud inseneriülesannete lahendamiseks.

„Insenergia programmiga soovime noortest talentidest ette valmistada tulevasi juhtivinsenere ja tippjuhte, kes hakkavad tuleviku kaevandusi, elektrijaamu ja õlitehaseid juhtima ja arendama,“ ütles Eesti Energia juhatuse liige Raine Pajo. „Selleks, et asendada tulevikus pensionile siirdujaid ning mehitada uusi projekte, vajame hulgaliselt uusi töötajaid, kellest suure osa moodustavad insenerid. Just nendele inseneridele loodamegi Insenergia programmiga järelkasvu kasvatada,“ lisas Pajo.

Insenergia programmis osalejad lahendavad Eesti Energia inseneridest mentorite abil insenertehnilisi ülesandeid, mis nõuavad loovust, pühendumist, analüüsi, tõhusat meeskonnatööd, põhjalikku infokogumist ja veenvat esitlemisoskust. Kaasused, mida osalejad lahendama hakkavad, on reaalsed Eesti Energiaga seotud arendusteemad, mis on hetkel töös või tulevad töösse lähitulevikus.

Koolituspäevad toimuvad Eesti Energia tootmisüksustes – kaevandustes, õlitehases, elektrijaamas, tehnoloogiatööstuses. Koolitajateks on Eesti Energia tippinsenerid ja -juhid.

Insenergia kestab viis kuud, veebruarist juunini 2015. Selles osalevad insenerivaldkondade tudengid Tallinna Tehnikaülikoolist, Tartu Ülikoolist ning mõnedest välisülikoolidest, kes on oma esimese erialapraktika juba läbinud ja teavad, milliste väljakutsetega tegeleda võiksid. Osalejad valiti välja 35 kandidaadi seast. Programmi said kandideerida vähemalt kolmanda aasta tudengid, magistrandid ja doktorandid, esitades motivatsioonikirja ning akadeemilist edukust tõendavad dokumendid.

Insenergia programm toimub esimest korda ning jätkub ka järgnevatel aastatel.

Eesti Energia missiooniks on energeetika valdkonna spetsialistide ja juhtide järelkasvu ettevalmistamine. Möödunud aastal pakkus Eesti Energia praktikavõimalusi ligi 250 õppurile ning toetas stipendiumitega 10 noore õpinguid kutsehariduse, bakalaureuseõppe ning magistriõppe tasandil.

Insenergia käigust saab täpsemalt lugeda programmi leheküljelt www.energia.ee/insenergia.