Uudised

Aidu karjääris toimub eelseisval laupäeval avalik veematk

Aidu veespordikeskus ootab kõiki huvilisi sel laupäeval 9. augustil algusega kell 12.00 veespordipäevale. Päeva jooksul on võimalus osa võtta parajat pingutust pakkuvast veematkast ja kaasa elada esimesele Aidu Cupile, kus toimuvad veemoto-, sõudmis- ja aerutamisvõistlused.

Kümne kilomeetri pikkune veematk pakub osalejatele mitmekülgseid elamusi. ,,Matk on meeldejääv nii asupaiga, distantsi kui ka kanalist avanevate vaadete poolest. Peame erinevates paadiklassides ka ajaarvestust, et veematkale sportlikku hasarti lisada,“ rääkis Aidu veespordikeskuse juhatuse liige Hardi Murula. Murula sõnul toimus paadimatk ka eelmise aasta augustis, ent sel korral tõotab sõit tulla põnevam, sest tänaseks on veega täitunud kogu karjääriala ning esmakordselt on paadimatkalistel võimalus osaleda ka võistlustules.

Paadimatkal on oodatud osalema kõik vähemalt 18-aastased spordisõbrad, noorematel on võimalus osaleda koos vanematega. Tegevust jagub Aidu karjääris aga ka väiksematele. Laste jaoks on kaldal mängunurk ning neile pakutakse lõbusõitu paadiga.

Veematkal saab osaleda kas oma paadiga või laenutada selle korraldajalt. Kõik lõpetajad saavad medali ning auhindadega autasustatakse absoluutarvestuses kolme esimest paatkonda ja paadiklasside võitjaid.

Pärast veematka on kell 16.00 võimalus kaasa elada esimesele Aidu Cupile. Murula sõnul on tegu esimese võistlusega, kus samal päeval võistlemas nii sõudjad, aerutajad kui ka veemotosõitjad. Esmakordselt on Virumaal veepeal ka draakonpaadid, mis on Eestis uus ala, kus erinevad organisatsioonid üksteisega mõõtu võtavad.

Sõudjatest on võistlustulle minemas neljapaadid, eesotsas Eesti esipaatkonna – paarisaerulise neljapaadiga, kes kuu lõpus Amsterdamis toimuvatel maailmameistrivõistlustel kindlate medalinõudlejate sekka kuuluvad. Aerutajatest on rajal ühesüstad, et võistelda pealtvaatajate jaoks kõige vaatemängulisemal alal -200 meetri sprindidistantsil.

,,Tavaliselt ei näe ühel võistlusel nii palju erinevaid alasid. Aidu veespordikeskuses jätkub aga ruumi kõigile,“ lausus Murula. ,,Loodan, et Aidu Cupil tehakse sportlikult hea ajaline tulemus nii klassikalises 2000 meetri sõudedistantsis kui kiiruserekord veemotopaadiga,“ sõnas Murula lootusrikkalt.

Eeloleval nädalavahetusel pakub Ida-Virumaa elamusi ka kuival maal. Aidu lähedal toimub samal nädalavahetusel Maidla Mõisatulede kontsert ja Mõisapäev.

Veematkale on vajalik eelregistreerimine aadressil . Aidu veematka osalustasu oma paadiga on 10 € paadi ja 3 € inimese kohta. Korraldajate varustust kasutades on varustuse renditasu 15 € inimese kohta.

Aidu veespordikeskus on suletud Aidu põlevkivikarjääri rajatav spordi- ja vabaajakeskus, mille südameks on rahvusvahelistele nõuetele vastav sõudekanal. SA Aidu Veespordikeskus asutati 2011. aastal Maidla valla, Eesti Olümpiakomitee, Eesti Sõudeliidu, Eesti Aerutamisföderatsiooni ja Eesti Veemoto Liidu poolt. Esimene spordikeskusesse valminud rajatis on Eesti Energia poolt kaevandatud sõudekanali süvis.